Biedronki otwarte w niedziele w Rzeszowie i w regionie [LISTA SKLEPÓW, ADRESY]

i

Autor: Amateusz Calik - SE

Biedronka czynna we wszystkie niedziele. Sprytny sposób na obejście zakazu. Pierwsza już tak działa

2021-07-12 9:43

Wielu klientów domaga się zlikwidowania zakazu handlu w niedzielę. Od wielu lat w ostatni dzień tygodnia otwarte mogą być tylko mniejsze sklepy. Chociaż nic nie wskazuje na to, żeby wszystkie niedziele stały się handlowe, duże sieci szukają sposobów na obejście zakazu. Wyjątkową kreatywnością popisała się Biedronka. Chociaż ogromny dyskont na obecnych zasadach nie ma szans, żeby działać w każdą niedzielę, to pewna sztuczka pozwoli dyskontowi Jeronimo Martins na handlowanie przez cały tydzień. Biedronka będzie otwarta w każdą niedzielę, pomimo zakazu, ponieważ... stanie się placówką pocztową.

Biedronka otwarta w niedzielę

W Biedronce zakupy robią miliony Polaków. Dyskont kusi niskimi cenami, promocjami, Świeżakami... a niedługo być może do Biedronek będziemy chodzić wysyłać listy i odbierać paczki. Nowa usługa to nie tylko pomysł na poszerzenie oferty, ale także sprytna metoda na obejście zakazu handlu w niedzielę

Czy dzięki współpracy z Pocztą Polską Biedronki będą otwarte w niedzielę? Takie ambicje ma Jeronimo Martins. 

ZOBACZ TEŻIle wiedzą o nas banki. Jak sprawdzić BIK i jak poprawić swoją ocenę?

Jak odebrać paczkę w Biedronce?

Chociaż obecne zasady praktycznie uniemożliwiają dużym sieciom na handel w ostatni dzień tygodnia, to okazuje się, że wystarczy przekwalifikowanie supermarketu na placówkę pocztową, żeby handlować do woli przez 7 dni. Jak tłumaczą przedstawiciele Biedronki, firma nie będzie łamać obowiązujących przepisów. Nowa usługa będzie testowana w kilku lokalizacjach we współpracy z Pocztą Polską, która umożliwi odbiór przesyłek w dyskontach. To zresztą nie jest rewolucja, tylko kontynuacja już istniejącej usługi - od dwóch lat paczki Poczty Polskiej można odbierać w Biedronce z automatu. Co się teraz zmieni? odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów. Pilotaż jest realizowany z udziałem partnera technologicznego PointPack S.A.

– Poczta Polska już teraz posiada największą sieć click & collect w Polsce. Wraz z partnerami oferujemy klientom ponad 15 tysięcy punktów odbioru, a w ciągu dwóch lat chcemy rozszerzyć sieć do 20 tys. Naszym celem strategicznym jest pozycja lidera na rynku kurierskim, który rozwija się dzięki handlowi internetowemu. Zależy nam na zapewnieniu klientom e-sklepów dogodnych form odbioru zakupów, dzięki współpracy z dużymi i znanymi sieciami handlowymi, do których bez wątpienia należą markety Biedronka – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.  

Biedronka na Ursusie: Paczki pocztowe i handel w niedzielę

Jak w praktyce wygląda współpraca z Pocztą Polską można już sprawdzić na Ursusie. Oczywiście, nawet jeśli nie macie do odebrania paczki, to i tak możecie tam zrobić zakupy w niedzielę. Testowa "pocztowa" Biedronka otwarta w każdą niedzielę znajduje się przy ul. Skoroszewskiej 5B. Już teraz na drzwiach znajduje się kartka z wymownym komunikatem "Punkt obsługi przesyłek. Poczta Polska, Allegro smart". Dzięki temu klienci zakupy w niedziele mogą robić od godz. 7 do 23.30. 

 Podobne rozwiązanie testuje Kaufland, Intermarche i Polomarket. 

Szturm na Biedronkę w Ursusie. Tak ominęli zakaz handlu w niedzielę
Sonda
Czy należy zaostrzyć przepisy o zakazie handlu w niedzielę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze