Biedronka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Biedronka będzie placówką medyczną?

Biedronka rozdaje 300 zł dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc będzie trwała przez 3 miesiące

2022-05-23 13:20

W ramach programu „Witamy i pomagamy – zakupy” Fundacja Biedronki rozdysponowała ponad 10 000 kart na zakupy dla uchodźców. Karty są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących osób, które przyjechały do Polski w związku z wojną w Ukrainie. Będą zasilane kwotą 300 zł przez 3 miesiące. Dodatkowo Fundacja udostępniła 35 000 e-Kodów na doraźne zakupy do zrealizowania w Biedronce. Pomocą łącznie zostanie objętych kilkadziesiąt tysięcy uchodźców, a wartość programu to ponad 12 mln złotych.

300 zł dla uchodźców z Ukrainy

Fundacja Biedronki przeznaczyła dla uchodźców 10 300 kart „Witamy i pomagamy” umożliwiających zakupy w sklepach sieci Biedronka. Karty doładowywane są przez trzy miesiące kwotą 300 złotych (łącznie 900 złotych). Jedna rodzina może otrzymać maksymalnie trzy karty o łącznej wartości 2 700 zł.

Dla uchodźców, którzy planują wyjechać z Polski lub nie potrzebują długofalowego wsparcia Fundacja Biedronki zapewnia e-Kody na doraźne zakupy. E-Kod przyznawany jest jednorazowo i ma wartość 50 złotych. Rodzina może otrzymać maksymalnie dziewięć e-Kodów (450 złotych).

Chcieliśmy mieć pewność, że pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących, dlatego podjęliśmy współpracę z organizacjami pozarządowymi, które bezpośrednio opiekują się uchodźcami. Dużym plusem programu jest fakt, że opiera się on na rozwiązaniach, które dają możliwość wyboru – uchodźcy sami decydują, co jest im najbardziej potrzebne w danej chwili - prezeska Fundacji Biedronki, Katarzyna Scheer

Tańczące z Promocjami 19-05-22

Czym są karty i e-Kody?

Karty i e-Kody przekazywane są do partnerskich organizacji pozarządowych, które mają bezpośredni kontakt z uchodźcami i mogą ocenić, dla których z nich taka forma pomocy jest najbardziej przydatna. Następnie organizacje partnerskie przekazują karty i e-Kody w ręce uchodźców, którzy mogą dysponować nimi według własnych potrzeb.

Organizacje partnerskie programu „Witamy i pomagamy – zakupy” przytaczają historie uchodźców, którym pomagają. W programie „Witamy i pomagamy - zakupy” Fundacja Biedronki współpracuje z 36 organizacjami

Wspieramy m.in. mamę z gromadką dzieci, która po przyjeździe do Polski dodatkowo dowiedziała się o swojej chorobie nowotworowej. Inny przykład to dziecko wymagające stałej obecności mamy ze względu na stany lękowe. W obliczu takich wyzwań nie da się zostawić dzieci i pójść do pracy. Podobnie, gdy ma się malutkie dziecko, albo z niepełnosprawnością. Naszym zadaniem jest otoczyć troską i zapewnić wsparcie najbardziej potrzebującym, a do tego potrzebne są konkretne narzędzia, takie jak te dostarczone naszej organizacji przez Fundację Biedronki - prezes Stowarzyszenia Sursum Corda (w górę serca), Marcin Kałużny

Programy na rzecz uchodźców

Działania Fundacji Biedronki zostały wsparte przez międzynarodowe firmy, które zdecydowały się przekazać darowizny na programy na rzecz uchodźców. Oprócz środków własnych Fundacji Biedronki program „Witamy i pomagamy - zakupy” wsparły darowizny finansowe od Fundacji EDEKA (ponad 4,5 mln złotych zł), EDP Renewables (ponad 2,3 mln zł) i Fuste (ok. 230 000 zł).

Łączna kwota, jaka została przeznaczona przez Fundację Biedronki na programy pomocy uchodźcom, sięgnęła ok. 24 milionów zł.

Sonda
W którym sklepie są lepsze promocje - Lidl czy Biedronka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany