Najem nieruchomości ryczałt

i

Autor: Gettyimages Ryczałt od najmu to najprostsza metoda metoda rozliczenia podatku

Bon mieszkaniowy. Rodzina z 3. dzieci dostanie 100 tys. zł na zakup nieruchomości [NOWY ŁAD]

2021-05-15 13:14

Nowy Ład. 100 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji dla jednej rodziny na zakup mieszkania! To główny cel bonu mieszkaniowego - projekt ustawy wkrótce trafi do konsultacji - zapowiedział wicepremier i szef MRPiT Jarosław Gowin podczas sobotniej konwencji, prezentującej program społeczno-gospodarczy Polski Ład. Dodał, że bon mieszkaniowy zakłada m.in., że jego wysokość będzie zależna od liczby osób w rodzinie, a nie od dochodu rodziców.

Nowy Ład. Dla kogo bon mieszkaniowy?

W sobotę podczas konwencji programowej zaprezentowano tzw. Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy, który firmują partie tworzące Zjednoczoną Prawicę. Jak poinformował Gowin, opisując wkład Porozumienia w program, w ministerstwie rozwoju, pracy i technologii przygotowano ustawę o bonie mieszkaniowym. "Gotowa ustawa zostanie wkrótce poddana pod konsultacje społeczne" - podkreślił.

Według wicepremiera, bon będzie przyznawany bez jakichkolwiek kryteriów wieku, kryterium dochodowego czy kryterium powierzchni. "Wysokość bonu mieszkaniowego będzie uzależniona tylko od jednego wskaźnika: liczby osób, które składają się na tę rodzinę: im więcej dzieci, tym ten bon mieszkaniowy będzie wyższy. Również ten wskaźnik będzie wzrastał w przypadku osób z niepełnosprawnością" - opisywał. We wskazanym przez niego przykładzie rodzina z trójką dzieci otrzyma 100 tys. bezzwrotnego wsparcia finansowego. Będzie mogła te środki przeznaczyć na lokal w spółdzielni, w Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych, lub wykorzystać je środki na kupno mieszkania czy budowę domu.

Nowy Ład w pigułce. 12 tys. na dzieci. Dofinansowania na mieszkanie. Emerytury bez podatku [PODSUMOWANIE]

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci

"Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe powstają jak grzyby po deszczu i źródłem sukcesu tego projektu, polegającego na budowie mieszkań o dobrym standardzie i umiarkowanym czynszu, mieszkań adresowanych przede wszystkim dla młodych rodzin, jest z jednej strony włączenie w to działanie samorządów, z drugiej zaś strony duże dofinansowanie ze strony państwa. Z różnych programów mieszkaniowych finansujemy do 60 proc. kosztów inwestycji" - opisywał Gowin.

Wskazał, że jedna z pierwszych Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstała w Stalowej Woli, gdzie wkrótce rozpocznie się budowa osiedla na 1250 mieszkań, której łączyny koszt to 180 mln zł, z czego 120 gwarantują środki z budżetu państwa.

Sonda
Czy bon mieszkaniowy pomoże polskim rodzinom w zakupie mieszkania?
Najnowsze