Wyjeżdżasz na ferie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu swojej podróży zdjęcie do artykułu

i

Autor: Materiały prasowe

Bom turystyczny

Bon turystyczny na ferie. To ostatni moment, by go wykorzystać

2023-01-16 12:45

Z 500 zł dopłaty w ramach programu Polski Bon Turystyczny można skorzystać jeszcze tylko do końca marca. Według danych serwisu Nocowanie.pl bonem zapłacimy za nocleg w 40 proc. obiektów noclegowych w całej Polsce, o czym warto pamiętać podczas nadchodzących ferii. Dotychczas nie aktywowano, nie użyto, bądź użyto jedynie częściowo ok. 1,7 mln bonów turystycznych. "Zgodnie z obowiązującymi przepisami można z nich skorzystać jedynie do 31 marca br." - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Bon turystyczny. Do kiedy jest ważny?

Już dziś rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają do 26 lutego. Jako pierwsi na dwutygodniowy odpoczynek udadzą się uczniowie z województw łódzkiego, śląskiego, pomorskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Do kiedy jest ważny bon turystyczny? To jedna z ostatnich okazji! Można nim płacić jeszcze tylko do 31 marca.

Do skorzystania z bonu w wysokości 500 zł uprawnionych jest około 6,5 mln beneficjentów świadczenia 500+ i dzieci rodziców pobierających świadczenia opiekuńcze za granicą. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje świadczenie dodatkowe w wysokości 500 zł.

Możliwość opłacenia pobytu bonem oferuje obecnie blisko 40 proc. obiektów noclegowych w całej Polsce. Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny. Według danych serwisu Nocowanie.pl Za zakwaterowanie w tym okresie zapłacimy średnio 100 zł za osobę na dobę, a ponad połowa wyjeżdżających w tym okresie planuje dłuższy pobyt - od 5 do nawet 14 dni.

Sonda
Czy planujesz wyjechać w ferie zimowe, na początku 2021 roku?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Najnowsze