Brexit dzieli Europejczyków

i

Autor: Shutterstock Brexit dzieli Europejczyków

Brytyjczycy wprowadzą wizy dla Polaków?

2017-08-18 18:29

W lutym 2017 r. pojawiły się głosy, że Wielka Brytania będzie chciała wprowadzić wizy dla obcokrajowców, którzy wjeżdżają na jej terytorium, także jeśli chodzi obywateli Unii Europejskiej, a więc m.in. Polaków. Przez kilka miesięcy nie było pewne, co ostatecznie postanowi Londyn. Wygląda jednak na to, że, na szczęście, pomysł wprowadzenia wiz nie zmieni się w rzeczywistość.

Niepewność co do tego, jak będą wyglądały relacje między UE a Wielką Brytanią, pojawiła się po tym, jak jasne stało się, że Brytyjczycy chcą opuścić Unię. Do tej pory nie wiadomo właściwie, jak ułożą się stosunki, kiedy Brexit stanie się w końcu faktem. Na razie wydaje się, że możemy spać spokojnie, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie wprowadzenia wiz dla obywateli UE, którzy chcieliby jechać na Wyspy .Tak przynajmniej twierdzi brytyjski „The Times”.

Pozwolenia na pracę

Według gazety brytyjski rząd nie planuje utrudniać wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii obywatelom UE. Na Wyspy można by jechać, po prostu przechodząc kontrolę paszportową. Osoba, która przyjechała na Wyspy, mogłaby się też starać o pracę, ale musiałaby mieć na to zgodę władz. A pula takich zezwoleń ma być ograniczona. Ponadto brytyjscy pracodawcy mają być zachęcani do zatrudniania swoich rodaków, a za uzyskanie zgody na pracę wykonywaną przez obcokrajowca będą musieli zapłacić.

>>> Start Brexitu to już rzeczywistość

>>> Na Brexicie ucierpią polscy eksporterzy?

>>> Ile będzie kosztował Brexit

Źródła: businessinsider.com.pl, natemat.pl

Najnowsze