Londyn

i

Autor: 6015548 / CC0 / pixabay.com

Uchodźcy z Ukrainy

Brytyjczycy zwiększają pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zawrotna kwota!

2022-12-14 20:10

Brytyjski rząd ogłosił w środę podniesienie kwoty, którą w ramach podziękowania otrzymują osoby goszczące w swoich domach uchodźców z Ukrainy z 350 do 500 funtów miesięcznie, ale ta wyższa suma będzie wypłacana dopiero po roku.

Uchodźcy z Ukrainy w Wielkiej Brytanii. Rząd zwiększy pomoc

Ponad dwie trzecie z prawie 150 tys. ukraińskich uchodźców, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, otrzymało wizy poprzez program "Domy dla Ukrainy". W ramach niego osoby prywatne, ale też władze lokalne, kościoły czy organizacje charytatywne mogą oferować zakwaterowanie uchodźców na co najmniej sześć miesięcy, za co dostają z budżetu wsparcie w wysokości 350 funtów miesięcznie. W ostatnich dniach brytyjskie media informowały jednak, że w związku z rosnącymi kosztami życia część osób rezygnuje z dalszego goszczenia uchodźców po upływie minimalnego okresu sześciu miesięcy, co powoduje wzrost liczby Ukraińców, którzy zostają bez dachu nad głową. Ta liczba w najbliższym czasie może rosnąć jeszcze bardziej, bo większość uchodźców jest w Wielkiej Brytanii na razie krócej niż pół roku.

Jak podawał w zeszłym tygodniu "The Times", aby temu zapobiec, rząd miał rozpatrywać propozycję podwojenia kwoty wsparcia, a także zróżnicowanie go w ten sposób, by więcej dawać tym, którzy przyjmują całe rodziny niż pojedyncze osoby. W środę ministerstwo ds. wyrównywania szans, mieszkalnictwa i społeczności lokalnych poinformowało, że comiesięczne płatności dla osób goszczących uchodźców z Ukrainy - które miały początkowo być wypłacane przez rok - zostają wydłużone na kolejne 12 miesięcy i zostaną podniesione do 500 funtów, ale dopiero od początku drugiego roku.

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk

Ukraina wygrywa tylko dzięki pomocy od NATO?

Posłuchaj, co mówi najnowszy raport!

Listen to "Czy bez pomocy od NATO Ukraina szybko przegra wojnę? Pytamy eksperta. RAPORT ZŁOTOROWICZA" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze