budowa baltic pipe

i

Autor: Gaz-System

Budowa Baltic Pipe dobiega końca. Gazociąg będzie przesyłał gaz z giełdy europejskiej

2022-06-27 13:16

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował o tym, że gazociąg Baltic Pipe będzie przesyłać gaz zakupiony na giełdzie europejskiej. Zapewnił również, że w pewnej części przepustowości ten projekt zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Baltic Pipe - budowa dobiega końca

W senacie odbywa się konferencja zatytułowana "Droga do uniezależnienia energetycznego Polski i regionu". W trakcie konferencji, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że budowa gazociągu Baltic Pipe dobiega końca.

"My ten projekt gazociągu podjęliśmy, w tej chwili jest on finalizowany. Jeszcze w tym roku w pewnej części przepustowości ten projekt zostanie uruchomiony. Od roku przyszłego będzie mógł już w pełni służyć uzupełnieniu miksu gazowego w Polsce o tą część gazu, która będzie gazem pochodzącym z Norwegii, ale również będzie mógł służyć do transportu gazu z innych kierunków, również kupowanego na giełdzie europejskiej, gdzie jest dostępny gaz także innego pochodzenia - powiedział Jacek Sasin.

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk

Jacek Sasin w krytycznych słowach o rządzie Leszka Millera

Jacek Sasin zaznaczył, że Baltic Pipe nie jest nową ideą. Przypomniał, że pomysł budowy gazociągu i połączenia gazociągowego z Norwegią powstał jeszcze za czasów rządu AWS.

"Niestety został zarzucony przez rządy lewicy. Rząd Leszka Millera taką decyzję podjął, że projekt nie ma ekonomicznego uzasadnienie, bo przecież gaz z Rosji jest tańszy, więc po co budować. (...)" - stwierdził Jacek Sasin.

Sonda
Czy słyszałeś/aś o budowie gazociągu Baltic Pipe?
Najnowsze