Ogromne podwyżki pensji w Biedronce! Wszyscy będą zarabiać tyle, co w Warszawie

i

Autor: Paweł Nowak/SUPER EXPRESS Ogromne podwyżki pensji w Biedronce! Wszyscy będą zarabiać tyle, co w Warszawie

Ogromne podwyżki pensji w Biedronce! Wszyscy będą zarabiać tyle, co w Warszawie?

2021-10-07 16:05

Podwyżki w Biedronce. Pracownicy Biedronki z całej Polski chcą zarabiać tyle, co w sklepach w Warszawie - podaje portal Money.pl. Firma ma tłumaczyć podział w wynagrodzeniach różnymi kosztami życia oraz prowadzenia działalności w Polsce. Związkowcy z Biedronki chcą, aby pracodawca wyrównał płace pracowników w całym kraju do pensji warszawskich.

Podwyżki wynagrodzenia w Biedronce

Jak informuje Piotr Adamczak, szef "Solidarności" w Biedronce, pracodawca podzielił kraj na strefy płacowe. Najwyższe mają dostawać pracownicy z Warszawy, niższe z dużych miast, a najniższe - osoby z małych miejscowości. Według Money.pl różnice w pensji podstawowej sięgają 300-400 zł miesięcznie na korzyść Warszawy. Do tego różnicowane są dodatki do wynagrodzeń, jak np. premia frekwencyjna. Najwięcej, bo aż 550 zł miesięcznie za przepracowanie całego miesiąca bez L4 oraz urlopu na żądanie, otrzymują osoby zatrudnione w stolicy. Na 500 zł mogą liczyć pracownicy zatrudnieni w dużych miastach, jak Wrocław czy Katowice. Pozostali dostają 450 zł.

ZOBACZ: Lidl zapłaci więcej za pracę w niedziele

Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?

Związkowcy zwracają uwagę, że od wynagrodzeń pracowników odprowadzane są składki do ZUS, m.in. na przyszłe emerytury. Na starość seniorzy, którzy pracowali w tej samej sieci sklepów, będą żyli na różnym poziomie.

"Od stycznia 2021 r. osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, mogą zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto" – informuje biuro prasowe Biedronki.

Sonda
Czy kwota wolna od podatku powinna być wyższa?

- Będziemy domagać się od pracodawcy, by wyrównał wynagrodzenia pracowników w całym kraju do tych warszawskich. Często zdarza się tak, że sklepy położone na prowincji robią wyższy obrót, niż te w Warszawie lub Krakowie – mówi Adamczak.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze