Ceny przez miesiąc wystrzeliły! Masło za 9 zł, droższe mięso, chleb i ziemniaki [KOSZYK CEN]

2021-12-08 15:10
SG KOSZYK CEN
Autor: SE

Coraz więcej płacimy za niezbędne produkty, co zauważamy robiąc systematycznie zakupy. Co tydzień sprawdzamy, jak rosną ceny w osiedlowym markecie. Miesiąc temu - 10 listopada za nasz koszyk podstawowych artykułów zapłaciliśmy 124,29 zł. Dziś ponownie kupiliśmy te same produkty. Zobacz, ile zapłaciliśmy, co podrożało najbardziej.

Atak drożyzny widzimy robiąc zakupy czy tankując na stacji paliw. Rosą rachunki za prąd i gaz, a końca podwyżek nie widać. Inflacja galopuje, ciekaw , ile będzie drożej tuż przed świętami. Sprawdzamy, jak rosną ceny. Miesiąc temu – 10.11. zrobiliśmy zakupy w osiedlowym markecie. Do naszego koszyka trafiły podstawowe artykuły, niezbędne w gospodarstwie domowym – mięso, wędliny, sery, masło czy warzywa i owoce. Za koszyk zapłaciliśmy wtedy 124,29 zł. Zakupy robiliśmy co tydzień i co tydzień płaciliśmy więcej.

Wiemy, o ile spadną ceny paliw. Obajtek podał szczegóły

Dziś 8.12. porównujemy, jak zdrożał nasz koszyk zakupów po miesiącu. Niestety zapłaciliśmy więcej – 131,25 zł. Co podrożało najbardziej? Niestety rośnie systematycznie cena masła, dziś kosztowało już prawie 9 zł, zdrożał schab wieprzowy bez kości, twaróg , ziemniaki i pomidory. W tym tygodniu więcej - o 40 gr - zapłaciliśmy za chleb. Pocieszające jest, że na stałym poziomie utrzymują się ceny kawy, herbaty, bananów, parówek, żółtego sera i oleju Kujawskiego. Tyle samo co miesiąc temu kosztuje papier toaletowy, mydło, płyn do mycia naczyń.

Jak drożeje podstawowy koszyk zakupów 

ZOBACZ GALERIĘ

Do naszego koszyka włożyliśmy:

1. Pierś z kurczaka: 6,28 zł - 19,49 zł/kg, (19,49 zł/kg)

2. Schab bez kości: 11,29 zł - 18,39 zł/kg, (16,19 zł/kg)

3. Masło opakowanie 200 g: 8,89 zł, (7,19 zł)

4. Ser żółty gouda: 4,25 zł - 29,90 zł/kg, (29,90 zł)

5. Ser biały półtłusty opakowanie 200 g: 3,79 zł (2,39 zł)

6. Parówki Berlinki opakowanie 250 g: 4,89 zł,(4,89 zł)

7. Szynka tradycyjna: 4, 25 zł- 29,90 zł/kg, (29,90 zł/kg)

8. Olej kujawski 1 litr:10,49 zł (10,49 zł)

9. Jabłka: 1,71 zł - 3,49 zł/kg, (3,49 zł/kg)

10. Banany: 2,69 zł - 4,99 zł/kg (4,99 zł/kg)

11. Ziemniaki: 1,46 zł – 2,25 zł/kg (0,89 zł/kg)

12. Pomidory: 4,34 zł - 10,09 zł/kg (7,99 z/kg)

13. Chleb zwykły: 3,79 zł ( 3,39 zł)

14. Jajka 10 szt. ściółkowe: 8, 39 zł (8,39 zł)

15. Herbata w torebkach Lipton 100 sztuk: 15,79 zł (15,79 zł)

16. Kawa rozpuszczalna Nescafe 200 g:18,89 zł (18,89 zł)

17. Mydło kostka: 1,49 zł (1,49 zł)

18. Płyn do mycia naczyń Ludwik 450 g: 4,09 zł (4,09 zł)

19. Papier toaletowy 10 rolek: 7,79 zł (7,79 zł)

20. Czekolada mleczna Wedel 90 g: 3,69 zł (3,79 zł)

Koszt naszego koszyka to 131,25 zł. W nawiasie podajemy, w jakiej cenie był dany produkt 10.11.

Tańczące z promocjami 2.12
Sonda
Zwracasz uwagę na ceny produktów w sklepach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze