Chęć uczenia się, skrupulatność i pracowitość to podstawy w informatyce - Ryszard Hordyński z Huawei Polska dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Chęć uczenia się, skrupulatność i pracowitość to podstawy w informatyce - Ryszard Hordyński z Huawei Polska dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-11-12 15:00 Materiał sponsorowany

– Studiowałem informatykę na Politechnice Warszawskiej, natomiast już na początku mojej kariery czułem, że sama informatyka jako taka może nie być wystarczająca w tak szybko zmieniającym się świecie – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska w miniwykładzie dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl). W związku z tym zdecydował się ukierunkować swoją zawodową drogę w stronę zarządzania systemami, projektami i organizacjami związanymi z nowoczesnymi technologiami.

Ryszard Hordyński zauważa, że technologie informatyczne będą się rozwijać w ogromnym tempie. Jak zapewnia, wszelkie kierunki studiów związane  z informatyką oraz kierunki pokrewne są bardzo atrakcyjne w kontekście przyszłości. – Już dzisiaj wiadomo, że w Polsce brakuje kilkudziesięciu tysięcy informatyków. Na całym świecie te liczby po prostu idą wręcz w miliony – podkreśla absolwent Politechniki Warszawskiej. Zaznacza również, że w rozwoju zawodowym informatyka, oprócz miłości do matematyki, kluczowe są: chęć ciągłego uczenia się, skrupulatność i pracowitość. Przydają się także kreatywność oraz umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Ostrzega także, że praca informatyka wymaga cierpliwości, na którą nie każdy jest w stanie się zdobyć.

Dla kogo są studia informatyczne? Z jakimi kierunkami warto łączyć informatykę? O tym więcej w prelekcji Ryszarda Hordyńskiego: 

Akademia Zarządzania i Rozwoju to innowacyjna platforma dostępna pod adresem azir.edu.pl łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze