Kryzys gospodarczy

i

Autor: Shutterstock

Credit-Suisse

Credit Suisse znika z rynku! Tysiące pracowników straci pracę? Zagrożeni są również Polacy

2023-03-21 5:58

Szwajcarski rząd oficjalnie poinformował o przejęciu Credit Suisse przez konkurencyjny bank UBS. W związku z tym pracownicy dostali informacje o redukcji zatrudnienia. Warto zaznaczyć, że szwajcarski bank ma również pracowników w Polsce, których obejmą zwolnienia.

Będą zwolnienia w Credit Suisse? Bank opublikował raport

Agencja Bloomberga podaje, że przedstawiciele Credit Suisse w związku z przejęciem bnaku przez UBS, wysłali do pracowników informacje o ewentualnych zwolnieniach, lub zmniejszeniu premii. Zanim dojdzie do fuzji pod koniec 2023 roku Credit Suisse ma prowadzić obsługę swoich klientów i przez ten czas pracownicy mają zachować swoje stanowiska. 

ZOBACZ TAKŻE UBS przejmuje Credit Suisse. Klienci stracą ponad 16 mld dolarów

Podobne wiadomości dostać mieli pracownicy polskich oddziałów banku we Wrocławiu (zatrudniającym ok. 5150 osób) i w Warszawie (zatrudniającym ok. 1000 osób). Przedstawiciele Credit Suisse zapowiadają, że jeśli trzeba będzie redukować etaty, pracownicy zostaną z tym poinformowani zgodnie z prawem, jakie obowiązuję w danym kraju i rynkowymi praktykami. Zapowiedziano, że w razie zwolnień, będą wypłacane odprawy.

Pracownicy nie muszą się obawiać braku premii

Credit Suisse zapewnił również, że wynagrodzenia i premie, które będą wypłacone 24 marca trafią do pracowników zgodnie z harmonogramem, ponadto nie przewiduje się zmian w planowanych podwyżkach. Premie za wyniki w 2023 roku również mają zostać wypłacone.

Pieniądze to nie wszystko - Wasyl Zwarycz - E23: PL for UA
Sonda
Czy przewalutowałeś kredyt?
Najnowsze