Krzysztof Kwiatkowski

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Czasami w życiu rządzi przypadek. Senator Krzysztof Kwiatkowski dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-10-12 0:00

Wpływ niezaplanowanych, pozornie błahych sytuacji na nasze życie potrafi być intrygujący i nieoceniony. Jak twierdzi Krzysztof Kwiatkowski, senator RP, Przewodniczący Senackiej Komisji Ustawodawczej, były prezes NIK, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim w wypowiedzi dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl), to właśnie przypadek zdecydował o kierunku, w którym potoczyła się jego kariera.

Ciężko uwierzyć, że tak spektakularna kariera rozpoczęła się od „zwyczajnej” wycieczki, kilkunastoletniego wówczas przyszłego ministra sprawiedliwości i prezesa Najwyższej Izby Kontroli, do pobliskiej Łodzi. Opowieść, którą podzielił się ze słuchaczami Akademii Zarządzania i Rozwoju jest na tyle nieprawdopodobna, że każdy powinien posłuchać jej sam:

Każdy, komu nie jest obojętna ludzka krzywda, po wysłuchaniu tej wypowiedzi z pewnością będzie mógł łatwo zrozumieć emocje, które w naszym rozmówcy były na tyle silne, że doprowadziły go do decyzji o rozpoczęciu studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Nie każdy student prawa zostaje jednak ministrem sprawiedliwości. Krzysztof Kwiatkowski na szczęście nie tylko zdradza szczegóły swej kariery od początku studiów, ale również dzieli się cennymi wskazówkami, jak „krok po kroku” trafić do świata wielkiej polityki, zaczynając już od lat licealnych. 

Akademia Rozwoju i Zarządzania za misję stawia sobie ułatwienie młodym ludziom znalezienia idealnej kariery. Na platformie azir.edu.pl udostępniane są bezpłatnie wykłady i porady osób, które odniosły w życiu zawodowym sukces i chcą podzielić się wspomnieniami, przemyśleniami oraz wskazówkami ze wszystkimi zainteresowanymi. To właśnie młodzi, ambitni ludzie w przyszłości mogą stać się kolejnym pokoleniem wybitnych naukowców, menedżerów i decydentów, mających wpływ na rozwój i wygląd naszego kraju.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze