Czy warto studiować? Juliusz Bolek dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-09-29 16:55 Materiał Partnerski
Czy warto studiować? Juliusz Bolek dla Akademii Zarządzania i Rozwoju
Autor: Shutterstock

Wraz z nadchodzącym początkiem nowego roku akademickiego w głowach wielu młodych osób zapewne pojawiają się wątpliwości i pytania o sens kontynuowania nauki. „Może nam się wydawać, że coś jest niepotrzebne, ale przychodzi taki moment w życiu, kiedy jeśli czegoś nie zrobimy, to się o brak tego czegoś możemy po prostu przewrócić” – mówi Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, w swoim wykładzie dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl) .

Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego

Słuszność niektórych decyzji czy rozwiązań dociera do nas czasami dopiero po dłuższym czasie, nieraz po latach. Podjęcie decyzji o dalszej edukacji czy wyborze konkretnego kierunku studiów jest często pierwszym poważnym wyborem młodych ludzi, który ma wpływ na ich całe późniejsze życie oraz karierę. Choć wielu maturzystów boi się zadać na głos nurtujące wielu z nich pytanie, Juliusz Bolek pyta wprost, dość przekornie – czy warto studiować?

Wiele osób odpowie twierdząco – warto studiować, by później bez problemu dostać pracę.

W dalszej części wykładu ekspert rozwija więc swoje pierwotne pytanie i docieka dalej – czy warto pracować? Umiejętność odpowiedniego zadawania pytań bywa częstokroć cenniejsza od dostawania gotowych odpowiedzi i pozwala każdemu człowiekowi samodzielnie odpowiedzieć sobie, na czym właściwie mu zależy i co jest dla niego najważniejsze.

Misją Akademii Zarządzania i Rozwoju (AZiR), innowacyjnej platformy łączącej świat edukacji ze światem praktyków, jest ułatwienie młodym ludziom podjęcia właściwej decyzji i wyboru kierunku studiów zgodnie z ich zainteresowaniami i predyspozycjami, by w przyszłości zapewnić im spełnienie zawodowe oraz satysfakcję z wykonywanej pracy.

Jak zauważa Juliusz Bolek, który jest absolwentem dziennikarstwa, zawód dziennikarza, choć prestiżowy i satysfakcjonujący, nie jest najlepiej opłacanym. Dlaczego więc, jego zdaniem, ten kierunek może być tak bardzo pomocny w karierze w biznesie i jak on sam wykorzystał w niej wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie studiów? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych usłyszycie w wykładzie Juliusza Bolka – gościa AZiR:

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju
Autor: Materiały Prasowe