Chorzów: Miejska Biblioteka Publiczna udostępniła 55 tysięcy e-booków!

i

Autor: pixabay.com

Darmowy dostęp do popularnych e-booków. Czytaj PL rusza ze wspólną promocją z Uber Eats

2020-11-19 17:40

Kiedyś babcie upominały, żeby nie czytać przy posiłku. Dziś organizatorzy akcji Czytaj PL oraz Uber Eats mówią coś zupełnie przeciwnego i zachęcają do tego, by przyjemność jedzenia łączyć z przyjemnością czytania. W dniach 16-22 listopada Uber Eats będzie dostarczać najbardziej smakowite literackie kąski. Każdy, kto w tym czasie zamówi jedzenie za pośrednictwem aplikacji Uber Eats otrzyma kod do bezpłatnego pobrania 12 książkowych bestsellerów dostępnych w formie e-booków i audiobooków.

Zamawiając potrawy z ponad 3500 restauracji w miastach, w których działają dostawcy Uber Eats, można uzyskać dostęp do 12 wyjątkowych tytułów, sygnowanych nazwiskami popularnych i uznanych autorów, m.in. Dominiki Słowik, Mariusza Szczygła, Jakuba Małeckiego, Mikołaja Łozińskiego i Remigiusza Mroza. Wystarczy w dniach 16-22 listopada zamówić jedzenie przez aplikację Uber Eats. Wszyscy korzystający z niej w tym czasie użytkownicy otrzymają informację o Czytaj PL, dostępnych tytułach i zasadach ich pobierania w aplikacji Woblink. A wszystko w myśl hasła tegorocznej edycji akcji – „Znowu czytam”, którym organizatorzy pokazują, że czytać, a szczególnie słuchać audiobooków, można w każdych okolicznościach.

ZOBACZ TAKŻE: W książkach i e-bookach chodzi o czytanie, ale te drugie są wygodniejsze

- W Krakowie Mieście Literatury UNESCO wiemy, co znaczy dobra książka. Dajemy temu wyraz co roku w akcji Czytaj PL, kiedy we współpracy z wiodącymi polskimi wydawnictwami udostępniamy do czytania i słuchania 12 inspirujących bestsellerów. Kraków to miasto tętniące dobrą literaturą, ale i pełne dobrego jedzenia: od niedawna możemy poszczycić się tytułem Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. W naszej wspólnej akcji z Uber Eats łączymy te dwa światy i pozwalamy cieszyć się najlepszą literaturą w towarzystwie ulubionego posiłku dostarczonego wprost do domu – mówi Katarzyna Jakubowiak, koordynatorka akcji Czytaj PL z działu literackiego KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania

Jak skorzystać z promocji?

Czytaj PL, dzięki wieloletnim szeroko zakrojonym działaniom promującym czytelnictwo, stało się najbardziej znaną tego typu akcją w kraju. Jej zasięg zatacza coraz szersze kręgi, także zagranicą. Wspólna inicjatywa organizatorów Czytaj PL oraz Uber Eats to nie jedyne w tym roku wydarzenie towarzyszące akcji. Już 20 listopada rozpocznie się #znowuczytamchallenge – czytelnicze wyzwanie rozgrywające się w mediach społecznościowych, polegające na ustanowieniu rekordu w liczbie osób jednocześnie czytających e-booki i audiobooki. Do wyzwania #znowuczytamchallenge, które potrwa przez cały weekend 20-22 listopada, mogą stanąć wszyscy czytający. Wystarczy, że choć raz, w ciągu trzech dni, podczas których będzie trwało ustanawianie rekordu, opublikują w swoich kanałach społecznościowych zdjęcie ilustrujące gdzie i jak czytają elektroniczne książki oraz opatrzą je hasztagiem #znowuczytamchallenge.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dostaniesz prezent za starego smartfona! Sprawdź, ile możesz zyskać!

Aby wziąć udział w tegorocznej odsłonie akcji, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodu QR zyskujemy dostęp do 12 bezpłatnych tytułów do czytania i słuchania. W tym roku akcja Czytaj PL po raz pierwszy zagościła na czytnikach książek elektronicznych. W listopadzie 12 bestsellerów można czytać na czytnikach inkBOOK Calypso oraz Onyx Boox.

Lista dostępnych książek:

1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy) 2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak) 3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA) 4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie) 5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera) 6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter) 7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN) 8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona) 9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia) 10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak) 11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte) 12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)

Najnowsze