Kolejka na Kasprowy Wierch

i

Autor: Shutterstock

Drożyzna w Tatrach. Gigantyczne ceny za wjazd na Kasprowy Wierch

2021-08-19 12:40

Drożyzna w Tatrach! Ceny za wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch drenują portfele turystów. Skandalicznie drogo jest zarówno wtedy, gdy turysta kupuje bilet w kasie w Kuźnicach, jak i gdy decyduje się na kupno biletów on line. Efekt? Przyjemność dotarcia na Kasprowy Wierch kolejką linową czterech osób może kosztować majątek, bo nawet blisko 500 zł. Sprawdziliśmy, ile dokładnie trzeba zapłacić za bilety góra-dół na Kasprowy Wierch, jeden z najpopularniejszych szczytów Tatr.

Drożyzna w Tatrach nieprzyjemnie zaskakuje turystów, którzy szczególną miłością darzą Zakopane i okolice i co roku tłumnie przyjeżdżają wypoczywać w wysokich górach. W tym roku za bilet góra-dół na wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch trzeba słono zapłacić. I to bez względu na to, czy turysta zdecyduje się stać w kolejkach do kasy w Kuźnicach, czy też chce kupić bilet on line. Ceny szokują, a przecież wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Tatrach Zachodnich. Od zawsze turyści, którzy chcieli lub musieli (nie wszystkim bowiem stan zdrowia pozwala na wejście na Kasprowy Wierch o własnych siłach) wjechać kolejką linową na ten piękny szczyt zmuszeni byli do stania w gigantycznych kolejkach, teraz dodatkowo mało kogo stać na tą przyjemność. Ile więc konkretnie kosztują bilety na wjazd i zjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch? Otóż w wysokim sezonie, który właśnie trwa ( to czas między innymi od początku wakacji do końca września, a także w okresie ferii zimowych) za bilet góra-dół na kolej liniową na Kasprowy Wierch w kasie w Kuźnicach trzeba zapłacić 99 zł od osoby.

PRZECZYTAJ! Seniorzy będą zaciskać pasa. Drogi prąd obniży waloryzację emerytur! [TABELA]

Kolejne 10 zł trzeba będzie doliczyć, jeśli zabierzemy ze sobą do kolejki dodatkowy bagaż. To nie wszystko. Jeszcze drożej płacą Ci, którzy kolejek chcą uniknąć lub, po prostu, wolą kupować on line.

Tłumy na szlakach w Sudetach. Turyści stoją w kolejkach.

W internecie za bilet na wjazd na Kasprowy Wierch i zjazd z niego trzeba zapłacić aż 120 zł za osobę. Podobnie zresztą jest w każdym przypadku, gdy chce się taki bilet kupić na konkretny termin (dzień i godzinę). Owszem niektórzy mogą liczyć na zniżki. Te obejmują m.in. dzieci do lat 4, młodzież szkolną, seniorów powyżej 65 roku życia oraz posiadających Kartę Dużej Rodziny. Bilet ulowy na wjazd i zjazd kolejką linową na Kasprowy kosztuje jest jednak i tak drogi - kosztuje 79 zł.

WAŻNE! Bilety PKP za złótówkę

Wygląda więc na to, że czteroosobowa grupa dorosłych, która nie ma prawa do zniżek i chcąc uniknąć kolejek w pandemii zdecydowała się na kupno biletów góra-dół na kolejkę linową na Kasprowy Wierch za skorzystanie z tej atrakcji turystycznej zapłaci blisko 500 zł.

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze