OPPO

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE OPPO

Problemy Oppo i OnePlus

Dwóch wielkich producentów smartfonów z zakazem sprzedaży! Chodzi o spór z Nokią

2022-08-09 12:55

Od wielu lat trwa spór licencyjny z Nokią, przez co dwóch wielkich producentów smartfonów Oppo i OnePlus musiały wstrzymać sprzedaż swoich telefonów w Niemczech. Czy problem obejmie także inne kraje europejskie?

Oppo i OnePlus z zakazem sprzedaży smartfonów

Już od kilku lat trwa spór patentowy pomiędzy Nokią a Oppo. Chodzi o technologię 4G. Na początku lipca br. sąd okręgowy w niemieckim Mannheim nakazał obu przedsiębiorstwom zawarcie ugody, w przeciwnym razie na markę Oppo ma zostać nałożony zakaz sprzedaży telefonów w tym kraju. Do porozumienia nie doszło i od 5 sierpnia 2022 r. chińska marka Oppo nie może już sprzedawać swoich produktów w Niemczech. 

Podobna sytuacja pojawiła się także w przypadku marki OnePlus i dotyczy zbyt wysokich opłat licencyjnych proponowanych przez Nokię. Zarówno Oppo, jak i OnePlus powiedziały jasno, że nie zamierzają ich zapłacić. 

Czy urządzenia Oppo i OnePlus będa działały na terenie Niemiec? 

Mieszkańcy Niemiec mogą być natomiast spokojni, ponieważ, urządzenia od tych marek, które posiadają, w dalszym ciągu będą normalnie działały. 

OnePlus i Oppo nie zamierzają jednak na dobre wycofać się z niemieckiego rynku i będą sprzedawać chociażby akcesoria mobilne. 

Możliwe, że podobne zakazy zostaną nałożone na firmy także w innych krajach europejskich, ale na chwilę obecną nie ma ku temu żadnych przesłanek. 

Sonda
Jak często wymieniasz smartfona na nowy model?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze