Dzień Dziecka 2021. Piękne życzenia na Dzień Dziecka

i

Autor: Pixabay Dzień Dziecka 2021. Jak wybrać prezent?

Dzień Dziecka 2021. Jak wybrać prezent dla naszych pociech, by zmieścił się w domowym budżecie?

2021-06-01 13:50

1 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka, czyli ulubione święto naszych pociech. Wielu rodziców staje wtedy przed dylematem, jak wybrać odpowiedni prezent i w jaki sposób go sfinansować. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy – jak wynika z najnowszego raportu z serii „Polaków Portfel Własny” – co czwarty z nas uważa, że jego sytuacja materialna pogorszyła się w trakcie pandemii (25,2 proc.). Eksperci Santander Consumer Banku radzą, jak dobrać podarunek do wieku i potrzeb dziecka, a jednocześnie sprawić, by nie nadwyrężył on domowego budżetu.

Jeśli nie chcemy iść na łatwiznę i kupić kolejnej pluszowej maskotki, podarunek na 1 czerwca może przysporzyć trochę kłopotów, szczególnie gdy zależy nam na tym, by było to coś, co nie tylko sprawi dziecku radość, ale jednocześnie czegoś je nauczy. Niemowlakowi na pewno przydadzą się zabawki sensoryczne np. w postaci pluszowych książeczek z czarnymi i czerwonymi elementami, czyli kolorami, które dziecko widzi najwyraźniej w tym okresie życia, dzięki czemu będzie mogło rozwijać zmysł wzroku. Popularnością cieszą się też maty edukacyjne, które oswajają malucha z otoczeniem i zachęcają go do kształtowania umiejętności ruchowych typowych dla tego etapu życia, takich jak raczkowanie, podnoszenie głowy czy obracanie się na plecy.

Przedszkolaka warto zaopatrzyć w zabawki, które będą wspomagać jego rozwój psychiczny, fizyczny i społeczny. Zestaw złożony z wielu kolorowych elementów do robienia biżuterii zapewni pięcio i sześciolatkom dobrą zabawę, a jednocześnie poprawi sprawność palców. Na rozwój fizyczny dziecka wpłynie również zakup nie tracącej na popularności hulajnogi. Jeśli obawiamy się o bezpieczeństwo swojej pociechy, możemy zacząć od wersji z siedziskiem. Stabilność i komfort podczas jazdy w tym przypadku zapewnią dwa przednie koła wykonane z trwałego, amortyzującego wstrząsy materiału. Dzięki możliwości regulacji, uzyskany w ten sposób „pojazd” pozostanie z dzieckiem na długi czas. Z kolei chcąc kształtować umiejętności społeczne, dobrze będzie wyposażyć malucha w zestaw lekarski czy weterynaryjny. Tego typu zabawki wzbudzają w dzieciach chęć niesienia pomocy oraz uczą je kompetencji miękkich takich jak empatia i współczucie.

ZOBACZ: Ruszyły zmiany w 500+. Kto się spóźni, straci pieniądze na dziecko

Ciekawym i nowoczesnym pomysłem jest również zakup robota edukacyjnego sterowanego przez aplikację mobilną, który pomoże wprowadzić dzieci w świat nowych technologii. Robot rozwinie ich kreatywność, zdolność logicznego myślenia i wprowadzi w podstawy programowania. Wielką zaletą tej zabawki jest to, że obsługa urządzenia dostosowana jest do różnego etapu rozwoju dzieci, ich możliwości oraz zdolności percepcji. Dzięki temu robot edukacyjny może towarzyszyć w zabawie i nauce również dzieciom, które chodzą do szkoły.

Żyjemy w nowoczesnych, szybko zmieniających się czasach dlatego poza tradycyjnymi zabawkami, warto zapoznawać dzieci z nowinkami, takimi jak wspomniany wyżej robot edukacyjny, który pomoże kształtować im umiejętności przyszłości np. programowanie – mówi Magdalena Grzelak, Rzecznik Prasowy z Santander Consumer Banku. – Jak pokazało jednak nasze badanie zrealizowane na potrzeby nadchodzącego raportu z serii „Polaków portfel własny”, wielu z nas może nie być w tym roku w stanie sfinansować drogiego prezentu dla dziecka z własnej kieszeni. W takich chwilach z pomocą przychodzą dostępne w internecie rozwiązania np. kredyt celowy w Santander Consumer Banku, dzięki któremu możemy w szybki i pozbawiony formalności sposób sfinansować naszą potrzebę, a spłatę rozłożyć na wygodne raty – dodaje.

Największe wyzwanie czyli prezent dla nastolatka

Nastolatkowie stereotypowo są grupą najlepiej obeznaną z nowymi technologiami. Dlatego większość z nich najbardziej ucieszy prezent związany z szeroko rozumianą elektroniką. Bez obaw, nawet jeśli nie znamy się na sprzęcie tak jak nasze dziecko, możemy wybrać coś, co spełni jego potrzeby i oczekiwania. Zainteresowanym muzyką można zaproponować np. muzyczne pierścienie, które w połączeniu z aplikacją pomogą tworzyć nastolatkom własne kompozycje, albo głośnik bezprzewodowy. Przy czym warto pamiętać, że wybierając go należy kierować się przede wszystkim brzmieniem i trwałością, a nie efektami specjalnymi, które mają na celu uatrakcyjnienie urządzenia.

Z uwagi na to, że nastolatek coraz mniej czasu spędza w domu, a nie zawsze pamięta o tym, by naładować telefon, pożądanym gadżetem może być też powerbank. Dobre urządzenie tego typu jest w stanie dostarczyć energii nawet na kilka ładowań smartfona. Z tego powodu kupując powerbank warto kierować się jego pojemnością, im jest większa, tym lepiej – eksperci na ogół polecają te oferujące od 10000 do 20000 mAh. Istotną rolę odgrywają również dostępne złącza. Najczęściej spotkamy się ze standardowymi portami USB, micro-USB czy USB typu C. Najlepiej wybrać model z kilkoma złączami, ponieważ daje to możliwość ładowania kilku portów jednocześnie.

Miłym prezentem dla nastolatka może okazać się też smartwatch.Takie zegarki posiadają szereg ciekawych funkcji m.in. bezprzewodowe, stałe połączenie ze smartfonem. W ten sposób nasze dzieci będą mogły odczytywać wszystkie powiadomienia, a nawet odbierać lub odrzucać połączenia przychodzące. To jednak nie koniec możliwości takiego sprzętu. Po połączeniu ze smartfonem z poziomu inteligentnego zegarka można np. sterować odtwarzaną muzyką.

Większość inteligentnych zegarków na rynku może również monitorować różne uprawiane dyscypliny sportu, dzięki czemu będzie to dobry prezent dla nastolatka, który jest aktywny fizycznie – mówi Renata Wrzaskowska, Ekspert ds. Projektów Marketingowych z u Sprzedaży i Relacji z Klientami Biznesowymi Santander Consumer Banku. - Mierzone wartości to m.in. czas treningu, spalone kalorie czy przebyty dystans. Niektóre modele mają także możliwość przypominania o wybranej aktywności fizycznej. Inteligentny zegarek można znaleźć np. w sklepie z grupy Morele.net, a następnie sfinansować z Santander Consumer Bankiem za pomocą ustalanego indywidualnie internetowego limitu odnawialnego, bez szkody dla swojego portfela, co jest istotne w obecnej, trudnej sytuacji pandemicznej.

SPRAWDŹ: Dzień Dziecka 2021. Rewelacyjne promocje w Biedronce. Prezent kupisz już za 5 zł! [GALERIA]

Sonda
Czy sprawdzasz zabawki dla dzieci pod kątem bezpieczeństwa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze