XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Kamil Wnuk

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Kamil Wnuk

EKG 2022. Polska 2050 zapowiada łączenie gospodarki wolnorynkowej z solidarnościową

2022-04-26 6:02

Gościem w studiu „Super Biznesu” podczas Europejskiego Kongresu Gospoarczego w Katowicach był Kamil Wnuk z rady miasta Sosnowiec z ugrupowania Polska 2050. W rozmowie poruszył temat roli partii Szymona Hołowni w „zakończeniu wojny polsko-polskiej’, także w samorządach, o łączeniu gospodarki solidarnościowej z wolnorynkową oraz o rozwoju miasta Sosnowiec.

- Mamy osoby w partii, które mają poglądy liberalne, jak i solidarnościowe. […] Nasz program jest odpowiedzią na to, że można być w pewnych kwestiach liberalny, a w pewnych solidarnościowy. Na tym polega współczesny patriotyzm, żeby budować gospodarkę, ale też umieć się dzielić z tymi biedniejszymi, ale nie poprzez kolejne programy socjalne, a poprzez dawanie narzędzi, mechanizmów, które pozwalają im nadgonić – mówił w rozmowie z „Superbiznesem” Kamil Wnuk.

EKG 2022. Polska 2050 proponuje gospodarkę wolnorynkową i solidarnościową

Kamil Wnuk jako radny Sosnowca opowiedział również o zmianach jakie zaszły w Sosnowcu. Zaznaczył, że jeszcze ok. dekadę temu miasto było na szczycie rankingu najbardziej zdewastowanych miast w Polsce, a od tego czasu sporo się zmieniło. W Sosnowcu rozbudowuje się mieszkalnictwo i obecnie pod względem nowych mieszkań, miasto jest jednym z liderów na Śląsku.

Sonda
Będziesz śledzić Europejski Kongres Gospodarczy?
Najnowsze