XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Kamil Wnuk

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Kamil Wnuk

EKG 2022. Polska 2050 zapowiada łączenie gospodarki wolnorynkowej z solidarnościową

2022-04-26 6:02

Gościem w studiu „Super Biznesu” podczas Europejskiego Kongresu Gospoarczego w Katowicach był Kamil Wnuk z rady miasta Sosnowiec z ugrupowania Polska 2050. W rozmowie poruszył temat roli partii Szymona Hołowni w „zakończeniu wojny polsko-polskiej’, także w samorządach, o łączeniu gospodarki solidarnościowej z wolnorynkową oraz o rozwoju miasta Sosnowiec.

- Mamy osoby w partii, które mają poglądy liberalne, jak i solidarnościowe. […] Nasz program jest odpowiedzią na to, że można być w pewnych kwestiach liberalny, a w pewnych solidarnościowy. Na tym polega współczesny patriotyzm, żeby budować gospodarkę, ale też umieć się dzielić z tymi biedniejszymi, ale nie poprzez kolejne programy socjalne, a poprzez dawanie narzędzi, mechanizmów, które pozwalają im nadgonić – mówił w rozmowie z „Superbiznesem” Kamil Wnuk.

EKG 2022. Polska 2050 proponuje gospodarkę wolnorynkową i solidarnościową

Kamil Wnuk jako radny Sosnowca opowiedział również o zmianach jakie zaszły w Sosnowcu. Zaznaczył, że jeszcze ok. dekadę temu miasto było na szczycie rankingu najbardziej zdewastowanych miast w Polsce, a od tego czasu sporo się zmieniło. W Sosnowcu rozbudowuje się mieszkalnictwo i obecnie pod względem nowych mieszkań, miasto jest jednym z liderów na Śląsku.

Sonda
Będziesz śledzić Europejski Kongres Gospodarczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze