Waloryzacja emerytur

i

Autor: SHUTTERSTOCK Waloryzacja emerytur

Emeryci oszaleją z radości. Szykuje się dwucyfrowa waloryzacja emerytur

2021-11-24 17:55

Polscy emeryci i renciści mogą spodziewać się gigantycznej waloryzacji. Liczby mówią same za siebie. Ogromny wzrost wynagrodzeń i prognozowana dwucyfrowa inflacja złoży się na niesamowicie wysoki wskaźnik waloryzacji - 12,7 proc.! Potwierdza to w rozmowie z Super Expressem ekonomista Marek Zuber, który mówi nawet o 11 proc. inflacji w pierwszym kwartale 2022 r. Ile na tym zyskają emeryci? Sprawdź w naszej tabeli.

Waloryzacja emerytur

Ekonomiści ostrzegają - czeka nas gigantyczny wzrost inflacji! I to już w najbliższym czasie. - W pierwszym kwartale 2022 r. możemy oczekiwać dwucyfrowego poziomu inflacji. Może to być nawet powyżej 10 proc. - mówi Zuber.

Inflacja, którą wszyscy boleśnie odczuwamy na zakupach na co dzień, ma swoje przełożenie na świadczenia emerytalno-rentowe. Dzięki temu waloryzacja emerytur może okazać się wyjątkowo korzystna dla seniorów. Ostateczny wskaźnik waloryzacji poznamy dopiero w lutym, jednak już teraz nowa prognoza zapewniłaby wzrost emerytury minimalnej z 1300 zł do 1465 zł brutto! Najubożsi emeryci zyskaliby 165 zł miesięcznie, czyli niemal 2000 zł w ciągu roku.

Zabraknie pieniędzy na wypłatę emerytur? Zmienia się sytuacja finansowa ZUS

Rekordowe podwyżki. Superwaloryzacja rent i emerytur POTWIERDZONA!

Niesamowita podwyżka

Emeryt, który w marcu 2023 roku dostawać będzie 2500 złotych, wzbogaci się aż o 317 zł, a jego świadczenie wyniesie 2817 zł. Na niesamowitą podwyżkę mogą liczyć seniorzy otrzymujący z ZUS 5000 zł emerytury - bowiem ich wypłata po waloryzacji 12,7 proc. wyniesie 5635 zł.

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wysokości swojej emerytury?

Czy taka wysoka inflacja pozostanie z nami na dłużej? Ekonomista uspokaja natomiast, że zaraz po osiągnięciu tzw. piku nastąpi szybki powrót do normalizacji poziomu inflacji, który i tak będzie większy niż ten, do którego byliśmy przez wiele lat przyzwyczajeni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze