ERGO Hestia zbiera pieniądze na sprzęt dla ratowników medycznych

2020-04-06 16:58 KI
ERGO Hestia zbiórka
Autor: Materiały prasowe

Są jak żołnierze na froncie, ale bez karabinów. Ratownicy medyczni walczą z koronawirusem po kilkanaście godzin dziennie, ale brakuje im podstawowego sprzętu. Dziś każdy z nas może pomóc ratownikom i wziąć udział w zbiórce pieniędzy uruchomionej przez ERGO Hestia w ramach akcji #MuremZaRatownikiem. Pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędny sprzęt ochronny.

ERGO Hestia przekazała już milion złotych na pomoc ratownikom medycznym. Teraz uruchomiła również zbiórkę, by zapewnić jak najwięcej masek, kombinezonów czy rękawiczek.

Zbiórka wpisuje się również w część strategii Grupy ERGO Hestia, jaką jest Siła Wspólnoty.

Razem możemy zebrać dodatkowe pieniądze na sprzęt dla ratowników medycznych. Pierwszy milion od ERGO Hestii to dużo, ale wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja – każda złotówka może się przydać – podkreśla rzecznik prasowy ERGO Hestii Marcin Dybuk.

Ratownicy medyczni to bohaterowie, którzy dziś walczą z koronawirusem całymi dniami. Oszczędzają kombinezony, więc nie jedzą i nie piją całymi dniami. Są zmęczeni, a po dyżurach obawiają się powrotu do domu. Przez braki w sprzęcie mogą przecież zakazić swoich bliskich wirusem. Gdyby mieli łatwy dostęp do masek i kombinezonów, mogliby działać bezpieczniej i skuteczniej.

- Sprzęt jest bardzo potrzebny, tym bardziej że jest jednorazowy i nie można go odnowić. Bardzo cieszymy się ze wsparcia ERGO Hestii. Najbardziej odczuwamy brak kombinezonów, masek, rękawic… Deficyty są widoczne w całej Polsce. Kwota miliona złotych pozwoli nam na zakup nawet ośmiu tysięcy kombinezonów, co bardzo pomoże nam funkcjonować – podkreśla Piotr Dymon, przewodniczący Polskiej Rady Ratowników Medycznych.

Tu znajdziesz zbiórkę

Zbiórkę można znaleźć na stronie Się Pomaga pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/MuremZaRatownikami

Potrwa przez najbliższe 3 tygodnie.
Wsparciem będą nawet najmniejsze kwoty. To od nas wszystkich zależy, czy ratownicy będą gotowi, by nam pomóc! Warto okazać serce i wziąć udział w zbiórce!

ERGO Hestia w ramach akcji „W trosce o wspólne bezpieczeństwo” zadbała o swoich pracowników i współpracujących agentów, którzy dzisiaj w zdecydowanej większości pracują zdalnie. Dzięki czemu czują się bezpieczniej.

Na stronie internetowej Hestii www.ergohestia.pl dostępny jest też cykl wykładów. Eksperci z różnych dziedzin odpowiadają na pytania dotyczące koronawirusa.

Najnowsze