Farmaceuta nie jest sprzedawcą leków – Łukasz Fijałkowski z Gemini Polska dla AZiR

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Farmaceuta nie jest sprzedawcą leków – Łukasz Fijałkowski z Gemini Polska dla AZiR

2021-01-18 0:00

– Trzeba nastawić się na to, że farmaceuta musi mieć wiedzę z wielu dyscyplin – musi być dobrym chemikiem, musi znać się na farmakologii, ale też posiadać bardzo dobre umiejętności interpersonalne, a więc umieć rozmawiać z pacjentem czy wytłumaczyć złożone rzeczy bardzo prostym językiem – mówi o studiach farmaceutycznych dr n. farm. Łukasz Fijałkowski z Gemini Polska w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Jego zdaniem wykształcony farmaceuta, poza pracą w aptece, może liczyć na wiele innych możliwości rozwoju – może pracować w laboratorium, inspekcji farmaceutycznej lub firmie farmaceutycznej. – Farmaceuta nie jest sprzedawcą leków, jest to specjalista w dziedzinie leków i tak traktujmy farmaceutów – podkreśla. Jak dodaje, obecnie wielu z nich odnajduje się również w pisaniu artykułów do gazet czy prowadzeniu blogów. – Nie traktujmy farmaceuty stereotypowo. Farmacja idzie do przodu i tak naprawdę farmaceuta może pracować wszędzie, gdzie mówi się o lekach – zapewnia Fijałkowski, który w Gemini Polska kieruje pracami Rady Franczyzobiorców Aptek Gemini.

Czego możemy spodziewać się po studiach farmaceutycznych? Jaki powinien być przyszły farmaceuta?? Więcej w wypowiedzi Łukasza Fijałkowskiego dla AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze