Zakupy

i

Autor: pixabay.com /CC0 Jak każdy wie, zakupy świąteczne to poważna sprawa. Niejedna para się pokłóci, będą łzy i pot... Podpowiadamy, co zrobić, żeby uniknąć złych wspomnień. Przede wszystkim należy udawać się na zakupy w miejsca przyjazne. Zachęcamy do wybierania sklepów, kiermaszów, jarmarków związanych z historią Łodzi. Wtedy zamiast kłócić się o kolor krawatu dla brata szwagra ciotecznej siostry żony można zabłysnąć informacją w stylu: "a wiesz, że Manufaktura należała kiedyś do Izraela Poznańskiego, zaczął ją budować już w 1872 roku!" lub "Jarmark na Piotrkowskiej to super pomysł. Przecież to najważniejsza ulica Łodzi, na niej znajduje się najdłuższy pomnik w Polsce, czyli Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci, zgadnij ile tu jest kostek z nazwiskami łodzian? – nie wiem – ponad 13 tysięcy!". Jest duża nadzieja, ze parter lub partnerka oniemieją ze zdziwienia i dalsze zakupy przebiegną w miłej atmosferze.

Gdzie Polacy chodzą na zakupy? Biedronka, Pepco, Zara, Decathlon? Wyniki zaskakują [RAPORT]

2019-06-14 14:04

Dokąd Polacy najchętniej i najliczniej chodzą na zakupy? Powstała lista ulubionych sklepów naszych rodaków. Znalazły się na niej sklepy spożywcze, odzieżowe, obuwnicze i sportowe. Zobacz, które sklepy lubimy najbardziej. Wyniki raportu są zaskakujące.

Z danych agencji Inquiry startującej z YouGov BrandIndex wynika, że największą popularnością wśród Polaków cieszą się następujące sieci sklepów: Biedronka, Lidl, Rossmann, Decathlon, Castorama, Pepco, IKEA oraz CCC.

Szczegółowe dane przedstawiają się następująco. Aż 75 proc. dorosłych Polaków robi zakupy w Biedronce. Do Lidla wybiera się 59 proc. pytanych. Na trzecim miejscu w tym zestawieniu znalazła się Żabka i co ciekawe, tam zakupy najchętniej robią młodzi ludzie z grupy wiekowej 18-29. W przypadku drogerii zdecydowanie prym wiedzie Rossmann. Tę drogerię wybiera 57 proc. pytanych. Sieć Hebe w ciągu ostatnich 2 miesięcy poprawiła wizerunek, a wskaźnik rekomendacji wśród jej klientów jest równie wysoki, co dla Rossmanna.

Gigantyczny wzrost cen

W przypadku sklepów sportowych podium należy do sklepów sieci Decathlon. Tam kupuje 16 proc. dorosłych Polaków, natomiast 11 proc. wybiera sieć 4F. Najchętniej odwiedzanym miejscem zakupu w kategorii DIY jest Castorama (25%), a wśród sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz – IKEA (37%).

A jak wygląda sytuacja w odzieżówce. Okazuje się, że najsilniejszą pozycję ma Pepco (zakupy robi tu 30 proc. respondentów), H&M (22proc.) i Reserved (15 proc.). Poza podium znalazła się Zara. Zaś do ulubionych marek obuwniczych Polaków należy CCC (28 proc. badanych kupuje w tej sieci). Drugie miejsce należy do sieci Deichmann (15 proc.). A jakie obuwnicze marki oceniane są najlepiej? Wojas, Ryłko, Adidas, Nike, Puma.

Kultowy sprzęt AGD znika ze sklepów

Źródło: dlahandlu.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze