Podwyżki dla naczelników policji

i

Autor: Shutterstock

Zarobki mundurowych

Gigantyczne podwyżki w policji. Nawet 21,5 tys. złotych brutto miesięcznie

2023-05-23 11:13

Gigantyczne podwyżki w Policji! Jednak szeregowi funkcjonariusze nie mają co liczyć na wyższe płace, pensje wzrosły komendantom wojewódzkim. Średnio miesięczne zarobki komendantów wojewódzkich wynosiły 21,5 tys. zł brutto.

Gigantyczne podwyżki dla komendantów wojewódzkich w Policji. Dziesiątki tysięcy uposażenia

O podwyżkach świadczą oświadczenia majątkowe komendantów wojewódzkich. Największy wzrost wynagrodzeń zaliczył szef lubuskiej policji, jak podaje rmf24.pl jego uposażenie wzrosło o ponad 55 tys. zł, tym samym w roku 2022 zarobił 250 tys. zł. Z kolei najwyższe wynagrodzenie pobierał komendant stołeczny, który przez rok zarobił 318 tys. zł, jego pensja wzrosła w ubiegłym roku o blisko 46 tys. zł. Z kolei szefowi pomorskiej policji płaca wzrosła o 38 tys. zł, w 2022 roku zarobił 284 tys. zł. 

ZOBACZ TAKŻE Ile zarabia Komendant Główny Policji? Wystrzałowa pensja generała Szymczyka

Rmf24.pl podaje, że od początku maja komendanci wszystkich szczebli mieli otrzymać kolejne podwyżki, aby zwiększyć różnicę między uposażeniem komendantów, a uposażeniem policjantów, którzy mają dowódcze stanowiska, ale wcześniej dostali kolejne podwyżki. 

Podwyżki dla komendantów, ale brakuje szeregowych policjantów

Jak podała "Rzeczpospolita" polska Policja ma największy od 12 lat kryzys kadrowy, co więcej w dużych miastach starsi policjanci odchodzą masowo na emeryturę, a młodsi nie chcą podejmować zawodu. "Rz" pisze nawet o 13 tys. wakatów (stan na 1 marca 2023 roku), a najwięcej policjantów brakuje w komendzie stołecznej, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu.

Starszych policjantów od odejścia z zawodu miał powstrzymać dodatek antyemerytalny, który zakładał wyższą płace i wyższe emerytury wraz z kolejnymi latami służby. 

Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Sonda
Co uważasz o zarobkach w Policji?
Najnowsze