Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska

i

Autor: Materiały prasowe Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska

Gra w szachy może się przydać w finansach?

2021-04-26 14:09

– Zachęcam do gry w szachy lub brydża, bo te gry rozwijają myślenie strategiczne, krok po kroku. I to jest istotne w finansach, ale nie tylko – mówi Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju.

Kiedy należy podjąć decyzję o swojej przyszłości zawodowej? – Najważniejsze z mojej perspektywy jest to, żeby realizować się w pracy, którą się wybierze. Wielu uczniów na etapie maturalnym nie wie dokładnie, co chce robić. I myślę, że nawet jeśli nie wie tego w czasie studiów, to ciągle jest ok. Ważne jest moim zdaniem, żeby mieć tę odwagę próbowania różnych rzeczy – zaznacza Wrochna-Łastowska.

Czym powinien interesować się przyszły finansista i jakie mieć umiejętności? Według członkini zarządu ds. finansowych w Żabka Polska, aby zrobić karierę w obszarze finansów należy mieć zdolności analityczne, umieć łączyć ze sobą różne fakty z różnych dziedzin, umieć pracować w zespole i być komunikatywnym.

Dlaczego warto wybrać SGH? Jak poszukiwać własnej drogi? O tym także opowiedziała słuchaczom AZiR Marta Wrochna-Łastowska, absolwentka Finansów i Rachunkowości oraz Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Innowacyjna platforma azir.edu.pl łączy świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym AZiR jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze