Hamburger

i

Autor: Shutterstock Hamburger

Horrendalnie drogi Big Mac z frytkami. W tym miejscu wydasz fortunę za zestaw!

2021-10-21 6:00

Aż 44,45 dol. za big maca z dużymi frytkami i dużą colą, trzeba zapłacić w McDonaldzie w Libanie. Kraj oferuje najdroższe na świecie menu tej sieci restauracji szybkiej obsługi – wynika z zestawienia przygotowanego przez agregator finansowy Expensivity. Równie dużo trzeba zapłacić m.in. za takie zestawy jak słynny Happy Meal kierowany do dzieci.

Jak poinformował saudyjski dziennik „Arab News” Liban to kraj, w którym najwięcej zapłacimy za posiłek w McDonald's. Posiłek dla dzieci, czyli popularny Happy Meal w Bejrucie kosztuje 21,89 dol., co również jest ceną nie do pobicia przez inne kraje.

Dla porównania - w najzamożniejszych państwach świata, takich jak Katar czy Luksemburg ten sam zestaw kosztuje odpowiednio 3,02 dol. i 7,04 dol. W „ojczyźnie” McDonald’sa skonsumowanie Happy Meal oznacza wydatek 3,68 dol.

Koniec hamburgerów w McDonald's i Burger King?! Właściciele wielkich firm zapowiadają rewolucje!

Wygórowane ceny "szybkich posiłków" pojawiają się w Libanie w momencie, gdy ten niewielki, bliskowschodni kraj zmaga się z galopującą inflacją i bezprecedensowym kryzysem gospodarczym.

Niedobory żywności i leków stały się powszechnym elementem codziennej rzeczywistości – przypomina arabska prasa.

Sonda
Spróbujesz zestawu Maty?

W Polsce absolutnym hitem okazał się zestaw rapera Maty, który można zamówić w McDonald's do 21 listopada. Znajdą się w nim potrójny cheesburger, vanilla matcha latte (matchak latte) oraz średnie frytki. Za zestaw zapłacimy 18 zł.

Oprócz Zestawu Maty, raper wspólnie z siecią restauracji przygotował limitowaną kolekcję ubrań, łączącą estetykę Maty oraz McDonald’s.

Zestaw rapera Maty w McDonald's. Ile kosztuje?

Najnowsze