Idea Rozwoju Twojego Biznesu. Cykl edukacyjnych spotkań dla przedsiębiorców

2021-10-14 0:00
Idea Rozwoju Twojego Biznesu. Cykl edukacyjnych spotkań dla przedsiębiorców
Autor: Shutterstock

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzą cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców – #idearozwojubiznesu. Spotkania będą poświęcone pakietowi rozwiązań przygotowanych przez rząd. Mają one wesprzeć właścicieli firm w prowadzeniu działalności gospodarczej. Rozwiązania dotyczą również tych firm, które zostały dotknięte skutkami pandemii. Najbliższy temat jest poświęcony współpracy sektora kosmicznego z przedsiębiorcami.

Cykl „Idea Rozwoju Twojego Biznesu” to seria spotkań online poświęconych wybranym rozwiązaniom z Polskiego Ładu, a także tarczy antykryzysowej i finansowej. Eksperci z kluczowych instytucji w krajowym systemie gospodarczym dzielą się z przedsiębiorcami wiedzą i praktycznymi wskazówkami na temat korzystania z rozwiązań osłonowych przygotowanych dla przedsiębiorców przez rząd.

W trakcie wideokonferencji zostaną poruszone m.in. tematy budownictwa, aspektów prawnych przy wprowadzaniu firmy na rynki zagraniczne, korzystania przez biznes z cyfryzacji administracji, bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy, regulacji zamówień publicznych czy pozyskiwania i utrzymywania młodych pracowników. Przedsiębiorcy dowiedzą się też więcej o Systemie Rejestrów w Turystyce, Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków czy Funduszu Pracy na rzecz polskiej przedsiębiorczości. 14 października, w ramach spotkania „Sektor kosmiczny a współpraca z przedsiębiorcami”, będzie się można dowiedzieć, czy w Polsce mamy już sektor kosmiczny i jakie ma on osiągnięcia. A także czy polskie firmy mają szansę w tej branży w konkurencji ze światowymi gigantami oraz jakie są polskie specjalności w tej branży.

Piotr Zabadała z Ministerstwa Rozwoju i Technologii opowie, czym jest polski sektor kosmiczny dla gospodarki i jakie są wyzwania dla jego dalszego rozwoju z pozycji ministra właściwego ds. gospodarki odpowiadającego za politykę kosmiczną. Wyjaśni, jakie ramy czasowe obejmują działania na rzecz długofalowych kierunków rozwoju branży kosmicznej i ich uwarunkowania oraz kiedy zostanie wdrożony oczekiwany przez przedsiębiorców Krajowy Program Kosmiczny. Mowa będzie także o kierunkach wsparcia z KPK na lata 2021–2026. Piotr Zabadała wyjaśni, czy są podejmowane prace mające na celu określenie kierunków rozwoju polskiego sektora kosmicznego po 2030 r.

Każde spotkanie składa się z indywidualnych prelekcji zaproszonych ekspertów, moderowanej dyskusji na najważniejsze z poruszonych tematów, a także odpowiedzi na pytania uczestników. Konferencje z cyklu #idearozwojubiznesu będą transmitowane na żywo na stronie internetowej www.parp.gov.pl/idearozwojubiznesu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Partnerem materiału jest PARP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze