Utrzymanie domu

Ile kosztują prace związane z utrzymaniem domu? Ta kobieta to sprawdziła

2023-06-17 14:01

Rola kobiet, które często są odpowiedzialne za obowiązki domowe, niestety często nie jest odpowiednio doceniana. Ilona Kostecka postanowiła przeanalizować, ile tak naprawdę kosztowałoby zastąpienie żony, co skutkuje porażającymi kwotami.

Ilona Kostecka, blogerka i autorka książek dla dzieci, postanowiła obliczyć, ile naprawdę kosztowałoby zastąpienie żony. Podane przez nią kwoty są zaskakujące. Według analizy Kosteckiej, sprzątanie mieszkania o powierzchni 50 m² kosztowałoby około 150 zł, a posiadłości o powierzchni 200 m² nawet 500 zł. Na tej podstawie influencerka obliczyła, że codzienne sprzątanie domu wyniosłoby około 15 tys. zł miesięcznie, co daje ponad 182 tys. zł rocznie.

Co z kwestią opieki łóżkowej? Pracownice seksualne zarabiają około 200 zł za godzinę. Ale ile zarabia opiekunka dzieci? Według Kosteckiej, średnie miesięczne zarobki niani wynoszą około 5 tys. zł, co w skali roku daje 60 tys. zł. Kolejnym aspektem obowiązków żony zajmującej się domem jest gotowanie. Mediana zarobków kucharek w Polsce wynosi około 4,3 tys. zł miesięcznie, co daje 51,6 tys. zł rocznie.

Podsumowując, zastąpienie kobiety w jej obowiązkach domowych kosztowałoby partnera aż 26,9 tys. zł miesięcznie i aż 322,9 tys. zł rocznie, według obliczeń Ilony Kosteckiej. Te kwoty dają do myślenia i pokazują ogrom wartościowej pracy, jaką wykonują kobiety w domu.

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
EKG 2023: Adam Manikowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze