Mateusz Morawiecki

i

Autor: Shutterstock

Obligacje

Ile na obligacjach zarobi premier Mateusz Morawiecki w tym roku? Imponująca kwota!

2023-01-26 10:46

O wykupach obligacji przez premiera Mateusza Morawieckiego było już głośno na przełomie 2021 i 2022 roku, co wynikało z jego oświadczenia majątkowego. Okazuje się, że inwestycja szefa rządu się spłaciła, bo według wyliczeń ekspertów zarobił na nich niemal 100 tys. zł!

Mateusz Morawiecki zainwestował gigantyczną kwotę w obligacje

W grudniu 2021 roku gdy ujawniono oświadczeniem majątkowe Mateusza Morawieckiego ustalono, że premier RP wydał na obligacje skarbowe aż 4,6 mln zł, czyli niemal całą gotówkę, którą dysponował. Wyborcza.biz podaje, że szef rządu nigdy nie inwestował tyle pieniędzy w obligacje, a wykupił je wtedy, gdy mógł wiedzieć, że do wojny na Ukrainie może dojść w przeciągu kilku miesięcy. Ponadto w Polsce wtedy zaczęła przyśpieszać inflacja. Nic również nie zapowiadało wysokiej stawki WIBOR, bo rząd i Adam Glapiński zapowiadali, że stawka nie będzie wysoka.

Obligacje Morawieckiego. Ile premier zarobi na swoich inwestycjach w tym roku?

Portal przytacza wyliczenia Michała Sadraka, który ustalił, że premier zarobił na rękę 96,4 tys. zł z obligacji w ciągu roku. W 2023 roku szef rządu może zarobić niemal 500 tys. zł, a dokładnie 347 tys. zł (już po odjęciu podatku Belki).

Jak wylicza Wyborcza.biz ktoś Mateusz Morawiecki zainwestował w obligacje odpowiednik 2280 płac minimalnych. Ktoś, kto zarabia płacę minimalną, musiałby pracować na taki majątek aż 190 lat.

Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Sonda
Czy obligacje skarbowe to dobry sposób na oszczędzanie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze