Tyle płaciliśmy w PRL i latach 90-tych! Pamiętasz te ceny? SPRAWDŹ!

2020-06-03 12:41 WSB
Legendy PRL i lat 90-tych
Autor: Wojtek Laski/East News - Co z tego, że się miało pieniądze czy kartki, jak nie było towaru – z uśmiechem, ale i zażenowaniem w głosie wspomina Jerzy. - Dlatego czekało się na zapisy jak u lekarza: tego i tego dnia pan przyjdzie po to i po to. Spóźniony, nie obsłużony, towaru nie ma. Były produkty, że będą i za tydzień, ale na przykład na części zamienne do maszynki do mielenia mięsa czekałem 2 miesiące, wcześniej jeżdżąc za zapisami po całej Warszawie.

Czasy PRL-u kojarzą nam się z pustymi półkami, ciągłymi kolejkami i szarością życia. Choć był to trudny czas dla Polski i Polaków, przez niektórych wprost nazywany rozbiorem naszego kraju, to poprzez całą gamę absurdów, jakie serwowała nam szara rzeczywistość, dziś PRL często wspominamy z przymrużeniem oka. Podobnie spoglądamy na szalone lata 90-te. Dziś postanowiliśmy przypomnieć ceny z tamtych czasów.

PRL, czyli Polska Rzeczpospolita Ludowa to oficjalna nazwa państwa polskiego w latach 1952-1989. Kojarzy nam się ona dziś z komuną, stanem wojennym, kartkami, wiecznymi kolejkami czy brakami wszelkiego towaru. Wszystkim musiała zarządzać władza, o wszystkim decydować i na wszystko mieć oko. Później zaś przyszedł czas "Solidarności", upadek bloku wschodniego i ZSRR no i wymarzona wolność dla Polski. Wolność, która początkowo była wręcz szalona i każdy z nas miał pomysł na własny biznes w nowej rzeczywistości.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Pracodawcy będą kontrolowani? Związkowcy chcą „czarnej listy”

My, w obliczu galopującej inflacji, postanowiliśmy za to w formie zabawy pokazać ceny poszczególnych produktów, jakie przyszło nam płacić w PRL-u i latach 90-tych. Ceny są wartościami często zaokrąglonymi i uśrednionymi. Pod uwagę braliśmy okres przed i po hiperinflacji.

TO CIĘ ZAINTERESUJE: Dramat! Zarobiłeś 400 zł? To za dużo! Nie dostaniesz wsparcia z tarczy antykryzysowej

Nowy blask Kina Astra w Obornikach Śląskich

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze