Bezzwrotna pożyczka 5000 zł dla przedsiębiorców bez zmian. Nowy nabór wniosków w PUP

i

Autor: 123rf

Rząd umorzy pożyczki! Minister stawia jeden warunek dla pożyczkobiorców

2020-06-02 15:58

Pożyczki, które były pobierane w ramach tarczy antykryzysowej, będą umarzane i to bez składania dodatkowych wniosków! Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zaznaczyła jednak, że na takie wsparcie rządu można liczyć spełniając konkretny warunek. Sprawdź, co musisz zrobić, żeby twoja pożyczka została umorzona.

Tarcza antykryzysowa pozwala na wzięcie jednorazowej bezzwrotnej pożyczki do 5 tys. złotych. Ze wsparcia skorzystać mogą mikroprzedsiębiorcy, jednak po to, by w pełni się cieszyć taką pożyczką obowiązkiem pracodawcy było składanie odpowiednich wniosków o jej umorzenie. Z prośbą o zniesienie tego obowiązku apelował rzecznik MŚP Adam Abramowicz. Rząd poparł wniosek, ale postanowił dołożyć pożyczkobiorcom kolejny warunek.

- Pożyczki te mogą być umarzalne (…) pod warunkiem, że przez trzy miesiące dana firma prowadzi działalność - wytłumaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak dodała szefowa resortu, nie trzeba będzie składać żadnych dodatkowych wniosków o umorzenie – nastąpi ono automatycznie, jeżeli Powiatowy urząd pracy potwierdzi prowadzenie działalności w bazie CEIDG.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: 

Do 1 czerwca 2020 wpłynęło ok. 1,5 mln wniosków o mikropożyczki, z czego zrealizowano ok. 69 proc. wniosków. Przedsiębiorcy otrzymali dotychczas blisko 1,1 mln pożyczek w ramach tarczy antykryzysowej, a na ten cel łącznie przeznaczono już niemal 5,2 mld złotych.

Kiedy skończy się epidemia? Przypuszczenia radomia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze