SG Kaczyński

i

Autor: SE

Potężna emerytura Kaczyńskiego! Emeryci mogą tylko marzyć o takich pieniądzach

2022-02-15 13:06

Emerytura prezesa PiS. Jarosław Kaczyński powinien być zadowolony ze swojego świadczenia emerytalnego. Nawet, gdyby zdecydował się odejść z polityki i żyć tylko z emerytury, wystarczyłoby mu na konfortową jesień życia. A niedługo będzie dostawać jeszcze więcej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie tylko wciąż zarabia, ale takżę skorzysta z waloryzacji. Ile wzrośnie jego emerytura w tym roku?

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński dorobił się olbrzymiej emerytury. Gdyby chciał kompletnie odciąć się od polityki nie powinien narzekać na skromne życie. Według oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego z datą 30 kwietnia 2021 r., prezes otrzymał z ZUS 85 790 złotych emerytury! To oznacza, że emerytura Kaczyńskiego w 2020 r. wyniosła 7150 złotych miesięcznie! Ogromne świadczenie to przy okazji przykład jak emeryci mogą podnieść wysokość emerytury. Kaczyński emerytem został 2 lata po tym, kiedy osiągnął wiek emerytalny, a więc zwiększył swój kapitał w ZUS. Po drugie, wstrzymał się z pobieraniem emerytury do lipca, kiedy to świadczenie naliczane było korzystniej.

Emerytura to tylko jeden ze strumieni, który zasila budżet polityka. W 2020 r. diet i dodatków poselskich Kaczyński otrzymał 100 tys. zł, a za bycie wicepremierem, od października 2020 r., dostał 42,5 tys. zł, co daje miesięczną pensję w wysokości ponad 14 tys. zł. Wynagrodzenie nie pozostaje bez wpływu na wysokość emerytury, ponieważ każdy dorabiający i płacący składki emeryt może raz w roku wystąpić o przeliczenie emerytury. W ubiegłym roku Kaczyński w ten sposób mógł powiększyć swoje świadczenie o 200 zł. A już za chwilę prezesa czeka kolejna podwyżka. Chociaż wysokie świadczenie uniemożliwi Kaczyńskiemu skorzystania z Polskiego Ładu, a więc m.in. emerytur bez podatku, to podobnie jak wszyscy seniorzy, skorzysta z waloryzacji. Ile wyniesie świadczenie prezesa po waloryzacji?

Awantura na BAZARZE! Emeryci KŁÓCĄ się o TUSKA! |Komentery

Rząd ogłosił, że od 1 marca 2022 r. świadczenia emerytalno-rentowe wzrosną o 7 proc. To oznacza, że najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności oraz renta rodzinna wzrośnie z kwoty 1250,88 zł do 1338,44 zł brutto, czyli o 87,56 zł. W przypadku emerytury Kaczyńskiego, która po wspomnianym przeliczeniu i powiększeniu o ok. 200 zł, może wynosić ok. 7350 zł, nowa emerytura wzrośnie jeszcze bardziej. Na podstawie aktualnych wskaźników można szacować, że prezes co miesiąc dostanie ok. 514 zł więcej!

Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych świadczenia te podlegają corocznie waloryzacji od 1 marca. Wskaźnik waloryzacji to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.

Sonda
Jak oceniasz działalność Jarosława Kaczyńskiego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze