SG Kaczyński

i

Autor: SE

Potężna emerytura Kaczyńskiego! Emeryci mogą tylko marzyć o takich pieniądzach

2022-02-15 13:06

Emerytura prezesa PiS. Jarosław Kaczyński powinien być zadowolony ze swojego świadczenia emerytalnego. Nawet, gdyby zdecydował się odejść z polityki i żyć tylko z emerytury, wystarczyłoby mu na konfortową jesień życia. A niedługo będzie dostawać jeszcze więcej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie tylko wciąż zarabia, ale takżę skorzysta z waloryzacji. Ile wzrośnie jego emerytura w tym roku?

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński dorobił się olbrzymiej emerytury. Gdyby chciał kompletnie odciąć się od polityki nie powinien narzekać na skromne życie. Według oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego z datą 30 kwietnia 2021 r., prezes otrzymał z ZUS 85 790 złotych emerytury! To oznacza, że emerytura Kaczyńskiego w 2020 r. wyniosła 7150 złotych miesięcznie! Ogromne świadczenie to przy okazji przykład jak emeryci mogą podnieść wysokość emerytury. Kaczyński emerytem został 2 lata po tym, kiedy osiągnął wiek emerytalny, a więc zwiększył swój kapitał w ZUS. Po drugie, wstrzymał się z pobieraniem emerytury do lipca, kiedy to świadczenie naliczane było korzystniej.

Emerytura to tylko jeden ze strumieni, który zasila budżet polityka. W 2020 r. diet i dodatków poselskich Kaczyński otrzymał 100 tys. zł, a za bycie wicepremierem, od października 2020 r., dostał 42,5 tys. zł, co daje miesięczną pensję w wysokości ponad 14 tys. zł. Wynagrodzenie nie pozostaje bez wpływu na wysokość emerytury, ponieważ każdy dorabiający i płacący składki emeryt może raz w roku wystąpić o przeliczenie emerytury. W ubiegłym roku Kaczyński w ten sposób mógł powiększyć swoje świadczenie o 200 zł. A już za chwilę prezesa czeka kolejna podwyżka. Chociaż wysokie świadczenie uniemożliwi Kaczyńskiemu skorzystania z Polskiego Ładu, a więc m.in. emerytur bez podatku, to podobnie jak wszyscy seniorzy, skorzysta z waloryzacji. Ile wyniesie świadczenie prezesa po waloryzacji?

Awantura na BAZARZE! Emeryci KŁÓCĄ się o TUSKA! |Komentery

Rząd ogłosił, że od 1 marca 2022 r. świadczenia emerytalno-rentowe wzrosną o 7 proc. To oznacza, że najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności oraz renta rodzinna wzrośnie z kwoty 1250,88 zł do 1338,44 zł brutto, czyli o 87,56 zł. W przypadku emerytury Kaczyńskiego, która po wspomnianym przeliczeniu i powiększeniu o ok. 200 zł, może wynosić ok. 7350 zł, nowa emerytura wzrośnie jeszcze bardziej. Na podstawie aktualnych wskaźników można szacować, że prezes co miesiąc dostanie ok. 514 zł więcej!

Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych świadczenia te podlegają corocznie waloryzacji od 1 marca. Wskaźnik waloryzacji to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.

Sonda
Jak oceniasz działalność Jarosława Kaczyńskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze