Alina Kabajewa  ma dysponować majątkiem, który wynosi aktualnie 7,6 milionów funtów

i

Autor: East News Alina Kabajewa ma dysponować majątkiem, który wynosi aktualnie 7,6 milionów funtów

Jaki majątek ma kochanka Putina Alina Kabajewa? [GALERIA]

2022-04-10 13:54

Alina Kabajewa to utytułowana gimnastyczka artystyczna, która w grudniu 2001 roku wstąpiła do proputinowskiej partii „Jedna Rosja”. Działa w niej do 2007 roku. Nieoficjalnie łączona jest ze zbrodniarzem Putinem. Dotąd nie wiadomo czy jest kochanką, konkubiną czy żoną. Kiedy w 2008 r., gazeta "Korespondent Moskiewski" publikuje materiał sugerujący romans ex-gimnastyczki z Putinem, ten załatwia sprawę metodą z czasów ZSRR. Kilka tygodni po publikacji tytuł znika z rynku. Przyczyną mają być trudności finansowe. Jednocześnie i zbrodniarz i Kabajewa wyparli się jakoby miało ich cokolwiek łączyć. Pomimo to w dość krótkim czasie Kabajewa dorabia się nieprawdopodobnego majątku, jak poprzednia kochanka - sprzątaczka, kremlowskiego zbrodniarza.

Daily Mirror",  twierdzi, że Kabajewa ma dysponować majątkiem, który wynosi aktualnie 7,6 milionów funtów. O jej potężnym majątku plotkowano już wcześniej. W oficjalnym zeznaniu majątkowym Kabajewej z 2011 roku możemy dowiedzieć się jednak tyle, że posiada działkę o powierzchni 7200 m2, trzy mieszkania i dwa samochody. Nieoficjalnie zaś, jak podawał "naTemat", nieruchomości zarejestrowaną na Kabajewą i jej rodzinę mają łączną wartość o wiele większą. The Insider twierdził zaś, że w 2018 roku zarobiła 785 milionów rubli.

Czytaj również:  Tajemnicze zniknięcie "kochanki Putina"! Gdzie jest Alina Kabajewa?

Kabajewa w roli słupa

Gimnastyczka jest przewodniczącą państwowego konglomeratu Grupy Mediów Narodowych (NMG), do którego należą m.in. Izwiestia, Pierwyj kanał i REN TV. Według "Daily Mail" jako przewodnicząca zarabia tam rocznie 9 mln funtów. Dawałoby jej de facto całkowitą kontrolę nad mediami w Rosji, ale zdaniem Aleksieja Nawalnego gimnastyczka pełni funkcję "słupa", a faktyczne decyzje podejmuje za nią Władimir Putin. Dlatego też opozycjonista wezwał na Instagramie Zachód do objęcia sankcjami machinę medialną Kremla.

Daily Mail" spekuluje, że zdjęcie Kabajewej zniknęło ze strony NMG z obawy przed objęciem "kochanki Putina" sankcjami zachodnimi - wskazuje na to fakt, iż tuż przed zniknięciem gimnastyczki Nawalny wezwał do obłożenia jej restrykcjami.

Express Biedrzyckiej - Płk prof. Dariusz Kozerawski: Zachód się nie cofnie, będzie eskalować sankcje

Według doniesień amerykańskiego dziennika „New York Post” Kabajewa wraz z dziećmi ma mieszkać na stałe w Szwajcarii, a w Rosji jedynie pojawiać się co jakiś czas. Zarówno ona, jak i jej dzieci uzyskać też miały szwajcarskie paszporty. Również teraz domniemana partnerka/żona Putina ma przebywać w Szwajcarii. Dlatego w wśród szwajcarskich internautów powstała petycja, aby odebrać jej paszport ich kraju, a także wydalić z powrotem do Rosji. Podpisało się pod nią już 50 tys. osób.

Sonda
Czy sankcje pomogą zatrzymać działania W. Putina?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze