UE prawdopodobnie nałoży embargo na rosyjski węgiel

i

Autor: lukaszdylka/cc0/pixabay.com UE prawdopodobnie nałoży embargo na rosyjski węgiel

Nowe sankcje. UE zakazuje importu rosyjskiego węgla!

2022-04-05 16:27

Komisja Europejska chce zakazać importu węgla, drewna, cementu, owoców morza i alkoholu z Rosji - poinformowała szefowa KE Ursula von der Leyen. To już piąty pakiet sankcji przeciwko Rosji. UE chce także zakazu eksportu do Rosji produktów kluczowych dla Moskwy, takich jak komputery kwantowe i półprzewodniki.

Komisja Europejska ogłasza piąty pakiet sankcji przeciwko Rosji. Jak przekazała Ursula von der Leyen, UE wprowadza zakaz importu węgla z Rosji, a także różnych produktów od drewna po cement, od owoców morza po alkohol. UE chce także zakazu eksportu do Rosji produktów kluczowych dla Moskwy, takich jak komputery kwantowe i półprzewodniki.

Oprócz tego KE wprowadzi całkowity zakaz transakcji w czterech kluczowych rosyjskich bankach, w tym drugim co do wielkości VTB. Unia Europejska zablokuje także rosyjskim statkom wstęp do portów unijnych. KE zamierza także zaproponować zakaz przejazdu dla rosyjskich i białoruskich przewoźników.

Czytaj również: Dlaczego węgiel drożeje? Wojna to nie jedyna przyczyna [ANALIZA]

Pracujemy nad dodatkowymi sankcjami, w tym na import ropy, i zastanawiamy się nad pomysłami państw członkowskich, takimi jak podatki czy konkretne kanały płatności, jak rachunek powierniczy - wskazała Ursula von der Leyen.

Presja ma sens! Najbogatszy Polak planuje opuścić Rosję ze swoim biznesem

Sankcje UE wymagają jednomyślności 27 państw członkowskich. Rosyjskie ministerstwo finansów wyliczyło, że w marcu dochody ze sprzedaży ropy i gazu były niższe o ponad 300 miliardów rubli.

Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław Koziej: Rosja nie ma szans wygrać wojny z Zachodem
Sonda
Czy sankcje pomogą zatrzymać działania W. Putina?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze