Jest praca dla kurierów. Mogą zarobić do 8 tysięcy złotych

2020-12-03 13:27 - oprac. AG
Kurierzy
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Kurierzy

Kurier na wagę złota. W okresie przed Bożym Narodzeniem pracy dla kurierów nie brakowało. Był to dobry sposób na pracę tymczasową. W dobie pandemii, kiedy to handel przeniósł się do internetu, kurierów potrzeba jeszcze więcej.

W dobie pandemii kurierzy mają pełne ręce roboty, a firmy kurierskie cały czas szukają rąk do pracy. W grudniu w czasie pandemii kurierzy nie rozwożą głównie świątecznych prezentów. Teraz w taki sposób pracują także dostawcy jedzenia. Dotychczas wiele osób dorabiało, pracując w wybrane dni jako kurierzy. Teraz w takich firmach łatwiej można znaleźć pracę na stałe. Okazuje się, że można na tym też nieźle zarobić. Najlepsi mogą otrzymać wynagrodzenie miesięczne rzędu 8 tys. zł. Jak to możliwe? Zarobki kuriera zależą od wielu rzeczy. Na wysokość wynagrodzenia wpływ mają m.in. przemierzony dystans oraz liczba zamówień czy paczek dostarczonych w danym czasie. 

Jakie wymagania są wobec osób, które aplikują na kurierskie stanowiska? Nie ma ich zbyt wiele. W przypadku rozwożenia paczek, trzeba mieć prawo jazdy co najmniej kategorii B. Natomiast w przypadku firm rozwożących jedzenie, gdzie kurierzy poruszają się na rowerach, nawet nie trzeba mieć prawa jazdy. Niestety, minusem pracy w firmie kurierskiej może być praca na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz wymóg posiadania własnego środka transportu. Ale zdarzają się także firmy, które oferują kurierom stabilny etat i pełną gamę rozmaitych świadczeń socjalnych. 

Express Biedrzyckiej - Michał Dworczyk: 15 stycznia osiągniemy gotowość do szczepień przeciwko covid-19
Najnowsze