Stanisław Dziwisz

i

Autor: M.Lasyk/REPORTER Stanisław Dziwisz

Kardynał Stanisław Dziwisz ujawnia zarobki. SZOK! Sekretarz Jana Pawła II BANKRUTEM?!

2020-11-09 15:47

Kardynał Dziwisz, przez lata przyjaciel i sekretarz Jana Pawła II. Według najnowszych doniesień medialnych potężny hierarcha Kościoła, który tuszował pedofilię. Zdaniem reportera TVN Marcina Gutowskiego, autora materiału "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", Stanisław Dziwisz mógł nawet brać potężne pieniądze za ukrywanie spraw związanych z przestępstwami seksualnymi wobec dzieci, których sprawcami byli duchowni. Jaka jest prawda o kardynale Dziwiszu? My postanowiliśmy przypomnieć, jak hierarcha Kościoła mówił o swoich zarobkach.

Ciemne chmury nad kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Wszystko zaczęło się od jego rozmowy w "Faktach po faktach", gdzie pytany o pedofilię w Kościele powtarzał "nie pamiętam", "nie słyszałem". Teraz gwoździem do trumny ma być reportaż TVN "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza". Pojawiają się nawet zarzuty brania pieniędzy za chronienie pedofilów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Tak żyje Rydzyk. Zbiory muzealne za 90 milionów, auta za 6 milionów. Majątek ojca Rydzyka [ZDJĘCIA]

Ile zaś oficjalnie zarabiał Kardynał Stanisław Dziwisz? Niestety, Kościół Katolicki nie ujawnia takich danych. Trzeba zatem bazować na tym, co mówią sami zainteresowani. W kwietniu 2018 roku, podczas rozmowy w RMF FM, Dziwisz stwierdził, że to inni dbali o niego i zabezpieczali jego żywot, zaś on sam "jako biskup, nigdy nie brał pensji".- Jedzie się na parafię, zawsze proboszcz coś da - tłumaczył sposób, w jaki utrzymują się biskupi.

ZOBACZ TAKŻE: Emerycie! NIE BĘDZIE gwarantowanej podwyżki emerytur! Waloryzacja do zmiany! Ważna decyzja Polaków [SONDA]

Kardynał Stanisław Dziwisz wspomniał podczas tej rozmowy, że Jan Paweł II jako kardynał czy papież też nie zarabiał.- On się w ogóle na pieniądzach nie znał - wspominał Dziwisz. - Nigdy nie miał żadnych pieniędzy w kieszeni. Kanclerz kurii krakowskiej mówił zawsze: no dobrze mu tak, bo inni zadbają o niego - opowiadał wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II.

Ksiądz na mszy namawia do zdejmowania maseczek
Najnowsze