Majątek Rydzyka. Zbiory muzealne za 90 milionów, auta za 6 milionów. Co jeszcze?

i

Autor: STANISŁAW KOWALCZUK/EAST NEWS

Tak żyje Rydzyk. Zbiory muzealne za 90 milionów, auta za 6 milionów. Majątek ojca Rydzyka [ZDJĘCIA]

2020-10-23 5:57

Ile pieniędzy ma ojciec Tadeusz Rydzyk? Choć jego zarobki, prywatne konto i majątek jest tajemnicą, to finansowe imperium fundacji Lux Veritatis należącej do redemptorysty już nie. Sprawdziliśmy ostatnie oświadczenia majątkowe fundacji Ojca Rydzyka i prześwietliliśmy planowane inwestycje oraz zarobki, jakie przewiduje z telewizji Trwam. Majątek ojca Rydzyka robi wrażenie. Będziecie w SZOKU.

Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego majątek. Choć redemptorysta z Torunia narzeka, że rząd daje mu mniej pieniędzy, niż się spodziewał, a samochody otrzymuje od bezdomnych, którzy potem umierają, to nie ma wątpliwości, że jego imperium skąpane jest w luksusie. Fundacja Lux Veritatis, której ojciec Rydzyk jest współzałożycielem i prezesem, to istna kopalnia pieniędzy. To właśnie z fundacją bezpośrednio związane są biznesy takie jak geotermia toruńska czy telewizja Trwam. Pośrednio imperium ojca Tadeusza to także m.in. Radio Maryja, m.in. gazeta „Nasz Dziennik”, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictwa, księgarnie czy spółki Bonum i Scala. Razem prowadzą szkolenia, sklepiki, budują kościoły czy... aquaparki. Jednak to właśnie Lux Veritatis jest oczkiem w głowie duchownego i największym "skarbem".

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Szokujący cennik na drzwiach kościoła. Ksiądz podał cenę za modlitwę za zmarłego

Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka w swoim ostatnim sprawozdaniu majątkowym poinformowała, że w skład jej majątku wchodzi niemal 100 milionów złotych środków trwałych. To m.in. warte prawie 60 milionów złotych budynki i budowle. Co ciekawe, Rydzyk może się pochwalić także środkami transportu, które fundacja wycenia na ponad 6,5 miliona złotych. Dużo mniej Lux Vertitatis inwestuje w technologię. Oprogramowanie w fundacji ojca Tadeusza Rydzyka jest warte "zaledwie" 611 tys. złotych.

SPRAWDŹ TAKŻE: Koronawirus i lockdown. Zamknięte szkoły. Nowe zasiłki opiekuńcze dla rodziców uczniów?

Bardzo ciekawą rzeczą są plany inwestycyjne Lux Veritatis. W najbliższych latach Rydzyk zamierza kupić zbiory muzealne o wartości prawie 90 milionów złotych. Do tego fundacja chce inwestować w akcje i udziały - ten pomysł wyceniła na ok. 45 milionów złotych.

Niestety, choć wszystko wygląda pięknie, to oficjalnie przychody fundacji spadły. Ze sprawozdania złożonego przez imperium Rydzyka w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że jej względem 2018 roku przychody Lux Veritatis spadły o 5,2 proc., a wpływy z darowizn zmniejszyły się o 10,2 proc., do 30,7 milionów złotych. Fundacja przeciętnie zatrudnia 69 osób.

Przez protest rolników nie mogła dostać się na porodówkę. Pomogli policjanci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze