PIENIĄDZE KARTA BANKOMAT PLATNOŚĆ TELEFONEM SKARBONKA

i

Autor: Shutterstock

Kiedy opłaca się zmienić bank?

2016-07-01 21:32

Zachęta ze strony konkurencji połączona z atrakcyjną ofertą oraz oraz wzsrastająca wysokośc opłat i prowizji - to najczęstsze powody, dla których zmieniamy bank. Tak przynajmniej uważają sami bankowcy. Pytanie - czy i kiedy się to opłaca.

Z badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie Związku Banków Polskich wynika, że najczęstszą przyczyną zmiany konta jest atrakcyjna oferta konkurencji. Tak uważa 76 proc. pracowników banków. Okazuje się jednak, że coraz częściej Polacy zmieniają konto z powodu wysokich opłat i prowizji. Tak twierdzi 72 proc. uczestników badania. W zeszłym roku wysokie ceny jako przyczynę zmiany banku wskazywało 60 proc. bankowców.

Czytaj również: Bezgotówkowy Przystanek Woodstock. Jest specjalna oferta Pekao

Przyczyną tego wzorostu mogą być podwyżki, jakie w ostanim czasie wprowadziła spora część banków. Wielu analityków spodziewało się tego ruchu wskazując, że banki będą chciały w ten sposób zrekompensować sobie straty z powodu wprowadzenia podatku bankowego, który został wprowadzony na początku tego roku. Jednak zdaniem wielu klientów banku po prostu wykorzystały podatek jako pretekst.

W tej sytuacji wielu posiadaczy kont zastanawia się pewnie nad zmianą banku. Co można dzięki temu zyskać?  Po pierwsze, warto porównać oferty. Zwłaszcza pod kątem usług, z których korzystamy najczęściej. Być może w innym banku są one tańsze albo zupełnie darmowe? Po drugie, nowy bank może "na dzień dobry" zaoferować nam premię za przeniesienie.

Zobacz także: Rząd prognozuje 4 miliardy wpływu z podatku bankowego

Po trzecie, sporo banków realizuje różnego rodzaju programy lojalnościowe z punktami handlowo-usługowymi. Dzięki nim możemy  zyskać dostęp do atrakcyjnych ofert. Czwarty powód, dla którego warto rozważyć zmianę banku jest dostęp do nowoczesnych usług związanych z obsługą konta. Czy nasz bank nam ją zapewnia? Ostatni powód to szybkość. Kusząc potencjalnych klientów banki często oferują im załatwienie większości formalności związanych ze zmianą konta.

Czy te powody są wystarczające? Na to pytanie każdy klient banku musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Jedno jest pewne - umowa na prowadzenie konta to nie deklaracja wierności...Źródło: cashless.pl, mojportalfinansowy.pl; oprac. MK

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany