We wtorek (02.03) rozstrzygnięcie konkursu.

i

Autor: shutterstock We wtorek (02.03) rozstrzygnięcie konkursu.

Kiedy zwrot podatku 2021? W ten sposób obliczysz datę przelewu z urzędu skarbowego

2021-02-25 15:29

Jak co roku pracownicy zatrudnieni w Polsce rozliczają się z urzędem skarbowym. Można to zrobić za pomocą internetu lub osobiście w placówce fiskusa. Formalnie urzędnicy - jeśli wystąpiła nadpłata podatku dochodowego, mają do 90 dni na zwrot należności. Pieniądze ze zwrotu podatku można otrzymać zdecydowanie wcześniej. Co należy zrobić, żeby tak się stało?

Zwrot podatku 2021

Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie podatku za 2020 rok. Urzędy skarbowe od połowy lutego rozpoczęły przyjmowanie deklaracji podatkowych, a pierwsi podatnicy już otrzymali przelew na konto. Im wcześniej złożymy zeznanie tym szybciej otrzymamy zwrot nadpłaconych pieniędzy. Są jeszcze inne czynniki wypływające na termin zwrotu podatku. Część osób na pieniądze czekało tylko 48 godzin. Warto więc już teraz złożyć zeznanie, by otrzymać szybciej zwrot podatku. chociaż czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym mamy do 30 kwietnia, z wyjątkiem PIT-28, który należy złożyć do 1 marca. Sprawdź, kiedy możesz spodziewać się przelewu z urzędu skarbowego.

Waloryzacja 500 plus w 2022 roku! Znamy kwotę nowego 500 plus!

Ponad 1500 zł zwrotu podatku DLA WSZYSTKICH! Ogromna ulga podatkowa na internet

Według przepisów czas na zwrot nadpłaty na konto podatnika wynosi:

  • 30 dni dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny;
  • 45 dni w przypadku deklaracji złożonych przez internet;
  • 3 miesiące dla formularzy papierowych.

Czas ten jest liczony od momentu złożenia deklaracji podatkowej. Od 2020 roku status zwrotu podatku może zostać przez nas sprawdzony dzięki specjalnej funkcji usługi ''Twój e-PIT''. Aby to zrobić, należy zalogować się na portalu https://epit.podatki.gov.pl/ następnie przejść do zakładki "Złożone dokumenty".

Jak rozliczyć PIT przez internet? Są na to dwa sposoby

Można to zrobić rzez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną. Będziesz mieć dostęp do wszystkich usług e-Urzędu Skarbowego i swoich danych. Przygotuj dane do logowania profilem zaufanym lub e-dowód, dane podatkowe (PESEL lub NIP i kwota przychodów).

Będziesz mieć dostęp do swoich danych i usługi Twój e-PIT. Pozostałe usługi e-Urzędu Skarbowego będą niedostępne. Przygotuj:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia)
  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2018 r.
  • kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2019 r. (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy) i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2018 r.

Pamiętaj, że możesz odliczyć ulgi od dochodu, a są nimi m.in. ulga termomodernizacyjna, ulga od internetu, ale także ulga związana z walką z koronawirusem. Oznacza ona możliwość odliczenia darowizny na cele walki z COVID-19. Od dochodu możemy odliczyć podwójną wartość darowizny, jakiej dokonaliśmy na ten cel.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze