Dino sklep

i

Autor: NB Dino

Kim jest najbogatszy Polak na giełdzie Tomasz Biernacki?

2020-06-24 13:51

Tomasz Biernacki jest obecnie największym inwestorem indywidualnym na Giełdzie Papierów Wartościowych. Kim jest nowy "król" GPW, który odebrał tytuł Zygmuntowi Solorzowi? To tajemniczy bogacz, stojący na czele sieci sklepów Dino.

Kim jest najbogatszy Polak na giełdzie Tomasz Biernacki? 
Tomasz Biernacki od lat pojawia się w zestawieniach najbogatszych Polaków i Polek. W lutym 2020 roku magazyn "Forbes" umieścił go na czwartym miejscu zestawienia. Jego majątek wynosił 8,13 mld zł (+59,47 proc.). Kilka miesięcy później media zaczęły donosić o kolejnym sukcesie przedsiębiorcy. Biernacki stał się indywidualnym na GPW, detronizując Zygmunta Solorza. Według "Pulsu Biznesu", akcje właściciela Dino Polska warte są 10,3 mld zł.

Biernacki fortunę zarobił na handlu. Markety Dino działają od 1999 roku. Jak podkreśla sieć, powstały na fundamencie polskiego kapitału. Pierwsze sklepy powstały na terenie województwa wielkopolskiego. Obecnie działa ponad 1000 placówek zlokalizowanych w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim.

Biernacki posiada 51 proc. akcji sieci wycenianej w 2017 roku na 3,7 mld zł. Obecnie wartość Dino Polska przekracza 20 mld zł. Sam Biernacki pozostaje niezwykle tajemniczą postacią. Z różnych doniesień medialnych możemy dowiedzieć się, że ma 46 lat i urodził się w Krotoszynie. Wiadomo także, że ma brata Wojciecha, z którym prowadził Zakłady Mięsne Biernacki. Biznesmen nie udziela wywiadów. Nie są dostępne także jego zdjęcia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 24 VI (Goście: Biedroń, Oczkoś)
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze