Lektury zostaną zastąpione przez gry komputerowe? Rząd ma nowy pomysł

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER/East News Lektury zostaną zastąpione przez gry komputerowe? Rząd ma nowy pomysł

Gry komputerowe

Kolejki na serwerach Blizzarda jak za PRL. Tak zadebiutował Overwatch 2

2022-10-09 14:01

Sequel "Overwatcha" zadebiutował w atmosferze frustracji i zawodu. Nie chodzi o jakość samej gry, ale dostęp do niej tuż po premierze. Sieciowa strzelanka do gry wymaga połączenia z serwerem, na którym spotykają się gracze. Ze względu na ogromne zainteresowanie, większość graczy spędzała godziny w ogromnych kolejkach, czekając aż gracze, którzy zalogowali się wcześniej skończą grę. Chaos wykorzystali też złośliwi hakerzy.

Premiera Overwatch 2

Zgodnie z planem premiera "Overwatch 2" nastąpiła na całym świecie 4 października około godz. 21:00 czasu polskiego. Wbrew planom, przynajmniej tych, które z grą wiązali gracze, zamiast rozpocząć zabawę, większość osób, które zalogowały się do gry zobaczyły ekran z informacją o wypełnionych serwerach i odliczanie miejsc w kolejce. W tych czekało w szczytowych momentach nawet kilkanaście tysięcy osób. Cierpliwe odczekanie na swoją kolej i zalogowanie się do gry nie oznacza zresztą możliwości komfortowej i spokojnej zabawy. Ze względu na obciążenie serwerów i systemu istnieje duże prawdopodobieństwo zerwania połączenia i powrotu do ekranu logowania. Można złośliwie powiedzieć, że Blizzard już wcześniej przygotował dla swoich klientów rozgrzewkę. Już kilka tygodni wcześniej podobne doświadczenia towarzyszyły startowi "World of Warcraft" Wrath of The Lich King Classic". 

Nie tylko ogromne zainteresowanie grą wpływa na dostęp do serwerów. Zamieszanie w cyberprzestrzeni postanowili wykorzystać hakerzy.

- Niestety doświadczamy masowego ataku DDoS na nasze serwery. Zespoły ciężko pracują nad jego złagodzeniem/opanowaniem. Powoduje to wiele problemów z zerwaniem połączenia - przyznał na Twitterze prezes Blizzarda Mike Ybarra. - Zespoły ciężko pracują nad problemami z serwerami w Overwatch 2. Jesteśmy zaszczyceni entuzjazmem graczy i będziemy nadal koncentrować się na problemach, aby gracze mogli cieszyć się zabawą! Dziękujemy za cierpliwość - dodał.

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła
Sonda
Lubisz gry wideo?
Najnowsze