Orsay zamyka sklepy w Polsce

i

Autor: SHUTTERSTOCK Orsay zamyka sklepy w Polsce

Orsay zamyka sklepy w Polsce. Sieć odzieżowa znika z naszego kraju

2022-05-09 15:41

Marka Orsay wycofuje swoje sklepy z Polski. Sieć popularnych sklepów z odzieżą dla kobiet posiada około 130 sklepów. Nawet 400 osób może stracić pracę. Jaka jest przyczyna? Kiedy sklepy Orsay znikną z galerii handlowych?

Sklepy Orsay znikną z galerii handlowych

Niemiecka firma z odzieżą dla kobiet pojawiła się w Polsce w 1997 roku, wtedy to powstał pierwszy butik w Czeladzi. Przez wiele lat Orsay był jednym z chętniej odwiedzanych miejsc z odzieżą przez kobiety. Już w zeszłym roku firma postanowiła zamknąć 30 swoich punktów. Obecnie jest ich około 130. To nie pierwszy przypadek, kiedy znana sieciówka wycofuje się z polskiego rynku. Zaledwie 3 lata temu w 2019 roku centra handlowe opuściły podobne sklepy do Orsay m.in. marka Cubus, Forever 21 i New Look.

Dlaczego sieć odzieżowa Orsay znika z Polski?

Już w kwietniu bieżącego roku do mediów docierały informacje, że z powodu kryzysu, jaki dotknął markę w trakcie pandemii, sklep miał w planach zlikwidować około 200 placówek. Popadł w spore problemy finansowe i obecnie jest w stanie upadłości. Nie wiadomo, czy zwiastuje to koniec istnienia firmy, czy też właścicielom przedsiębiorstwa uda się znaleźć inwestora, aby uratować sytuację.

Express Biedrzyckiej - Kazimierz Krupa: Inflacja totalnie wymknęła się spod kontroli

Informacja o wypowiedzeniu o pracę dotarła już do większości zatrudnionych w sieciówce Orsay, których w naszym kraju jest około 400. Będą oni zmuszeni do poszukiwań nowego źródła dochodu. Mają na to niecałe dwa miesiące, ponieważ rozwiązanie umów najmu we wszystkich punktach nastąpi z dniem 1 lipca.

Szykują się wielkie wyprzedaże przed zamknięciem sklepów?

Firma z odzieżą damską zamknie swoje punkty także w Niemczech, gdzie jest ich aż 200. Połowa z nich przestanie istnieć. Być może z tej okazji w sklepach pojawią się wyprzedaże, jednak na chwilę obecną marka nie wydała jeszcze takiego komunikatu.

Sonda
Kupowałaś w Orsay'u?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze