pensja

i

Autor: Shutterstock

Wypłata pensji

Koniec z comiesięcznymi wypłatami? Dniówki i tygodniówki zamiast czekania miesiąc na pieniądze

2023-05-15 9:57

- Dzienne wypłaty to autorskie rozwiązanie dla naszych kierowców i kurierów, którzy teraz mogą się rozliczyć z platformami w systemie dziennym - mówi w rozmowie z businessinsider.pl Kamil Leszczyński, założyciel i prezes firmy Eternis, która rekrutuje pracowników do Bolta, Ubera, Free Now czy Glovo. Jak twierdzi, coraz więcej osób nie chce dostawać pensji raz na miesiąc, tylko raz na tydzień, a nawet codziennie.

Jak wynika z ubiegłotygodniowych danych GUS przeciętne wynagrodzenie w I kw. tego roku wzrosło o 14,3 proc. rdr i wyniosło 7.124,26 zł. Teoretycznie więc wynagrodzenia pracowników w Polsce wciąż rosną, co nie pozostaje bez wpływu na poziom inflacji. Według szybkiego szacunku GUS inflacja w kwietniu 2023 r. wyniosła 14,7 proc. liczona rok do roku, wobec 16,1 proc. w marcu br. Jak mówi w rozmowie z portalem businessinsider.pl Kamil Leszczyński, założyciel i prezes firmy Eternis, która rekrutuje pracowników do Bolta, Ubera, Free Now czy Glovo, pracownicy coraz częściej woleliby dostawać pensję wcześniej niż pod koniec miesiąca.

- Wydaje mi się, że w pewnym momencie dzienne wypłaty się upowszechnią, a nawet odejdziemy w pewnym momencie od klasycznych umów o pracę, od stałego zobowiązania. Zarobki będą coraz bardziej skorelowane z pracą, z zapotrzebowaniem, ale i z sytuacją gospodarczą - tłumaczy Leszczyński i dodaje, że takie rozliczenia mogą być "zdrową" alternatywą dla chwilówek. Ale sprawiają też, że pracownicy są wydajniejsi. - To odpowiedź na feedback, który otrzymywaliśmy od kurierów oraz kierowców. Oczekiwali takiego rozwiązania, więc postanowiliśmy je zaprojektować i wdrożyć. I widzimy, że zainteresowanie tym rozwiązaniem jest coraz większe, właściwie z dnia na dzień. Również coraz więcej platform decyduje się na wprowadzenie tego produktu razem z nami - mówi Leszczyński.

Sonda
Czy 2650 zł na rękę to dobra pensja?
EKG 2023 Dawid Jackiewicz
Najnowsze