Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

i

Autor: AP, Tomasz Radzik/Super Express 4 czerwca odbędzie się konwencja PiS

Rewolucja w urlopach. Dostaniemy dodatkowo 7 dni wolnego! Rząd przedłuży też Tarczę Antyinflacyjną?

2022-06-02 10:03

W sobotę, 4 czerwca, w Markach pod Warszawą odbędzie się konwencja PiS. Jak podaje „Fakt” ma być poświęcona przede wszystkim sprawom gospodarczym. Tarcza antyinflacyjna ma zostać przedłużona. „Niższy VAT na żywność, paliwo, energię elektryczną i gaz będzie obowiązywać do końca tego roku” – czytamy. Planowane są też zmiany w kodeksie pracy – wprowadzenie specjalnych 9-tygodniowych urlopów ojcowskich oraz dodatkowych 7 dni urlopu – 5 dni w formie urlopu wypoczynkowego raz 2 dni zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej.

Tarcza antyinflacyjna przedłużona

Jak wynika z ustaleń "Faktu" konwencja Prawa i Sprawiedliwości ma być poświęcona przede wszystkim sprawom gospodarczym. Coraz więcej i głośniej mówi się m.in. o 700 plus. A to głównie z powodu inflacji w Polsce, która już doszła niemal do 14 proc. W takiej sytuacji 500 zł z programu Rodzina 500 Plus warte jest o wiele mniej niż w momencie, w którym zostało wprowadzone. Obecnie to niespełna 400 zł. W nadchodzący weekend być może poznamy oficjalnie nowy program prorodzinny lub decyzję o waloryzacji tego istniejącego.

Najpewniej dowiemy się o planach przedłużenia tarczy antyinflacyjnej. Obecne rozwiązania obowiązują do 31 lipca. Rzecznik rządu Piotr Müller już wspomniał, że obniżka podatków zawarta w tarczy zostanie natomiast przedłużona. Wszystko wskazuje na to, że niższy VAT na żywność, paliwo, energię elektryczną i gaz będzie obowiązywać do końca tego roku.

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

Konwencja PiS. Dłuższe urlopy

Wiele zmian szykuje się również dla rodziców. Jak podaje "Fakt" chodzi o planowane zmiany w kodeksie pracy – wprowadzenie specjalnych 9-tygodniowych urlopów ojcowskich oraz dodatkowych 7 dni urlopu – 5 dni w formie urlopu wypoczynkowego raz 2 dni zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej. "Prace nad zmianami w kodeksie pracy już w rządzie są dopinane, wkrótce musi zająć się nimi Sejm" - czytamy. Zmiany w Kodeksie dostosowują prawo do unijnych dyrektyw i powinny wejść w życie na początku sierpnia.

Pod koniec maja rząd przyjął projekt, który na stałe wprowadza do przepisów pracę zdalną. Praca zdalna będzie mogła być wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą - przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu pracy.

Sonda
Czy zauważasz spadek cen po obniżce VAT na żywność i paliwa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze