Koronawirus: Polacy inwestują w prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Polisy będą drożeć

2020-09-16 11:03 Danuta Rawicka
medycyna telemedycyna
Autor: materiały prasowe

Koronawirus uderza w nasze portfele, jesteśmy bardziej skłonni do zaciskania pasa, ale na zdrowiu nie zamierzamy oszczędzać. W czasach pandemii, kiedy dostęp do publicznej służby zdrowia jest mocno utrudniony, rośnie zainteresowanie dodatkowymi polisami zdrowotnymi. Szczególnie doceniamy telemedycynę. Przy wyborze polisy liczy się przede wszystkim zakres oferowanych usług zdalnych.

Efekt pandemii

Już ponad 3 mln Polaków ma ubezpieczenia medyczne - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. – Pomimo kryzysu, Polacy nie zrezygnowali z ubezpieczeń zdrowotnych. Zainteresowanie tymi polisami wzrosło, zwłaszcza w początkowym okresie lockdownu, ponieważ ludzie przykładali większą wagę do swojego stanu zdrowia. Trend ten zaobserwowaliśmy zarówno w ubezpieczeniach indywidualnych, jak i grupowych. Podczas pandemii wzrosło znaczenie polisy zdrowotnej również jako benefitu pracowniczego. Wielu pracodawców zdecydowało się na jej zakup dla pracowników – informuje Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

ZOBACZ KONIECZNIE: Pani domu z PRL. Pamiętasz tamte czasy? ZOBACZ!

Liczy się telemedycyna

Firmy proponujące prywatne ubezpieczenia błyskawicznie zareagowały na wzrost popytu na ich usługi. Ubezpieczyciele przeszli na obsługę klientów online i rozszerzyli zakres usług telemedycznych – np. niektóre firmy zaczęły oferować pomoc psychologiczną z myślą o osobach, które źle radzą sobie z kryzysem wywołanym pandemią. Zmienia się podejście do wyboru polisy. Najważniejszym elemente ubezpieczenia stał się zakres usług zdalnych.W początkowej fazie pandemii ok. 80-90 proc. konsultacji z lekarzami odbywało się zdalnie. Obecnie obserwujemy powrót do wizyt stacjonarnych, ale telemedycyna nadal cieszy się większą popularnością i zaufaniem niż przed wybuchem epidemii. Tego typu usługi będą się rozwijać - wynika z analiz Polskiej Izby Ubezpieczeń .

Polisy medyczne coraz droższe

Eksperci uważają też, że świadczenia zdrowotne z powodu inflacji mogą jeszcze bardziej podrożeć. – W niedalekiej przyszłości spodziewamy się przyspieszenia inflacji na całość usług medycznych, właśnie z uwagi na powyższe koszty, wzmożoną świadomość zdrowotną, ogólną inflację, a także małą liczbę lekarzy na 1000 mieszkańców w porównaniu z innymi krajami UE – podsumowuje na portalu rp.pl Łukasz Bąbol, dyrektor zarządzający ds. produktów życiowych i zdrowotnych w Allianz.

Super Biznes - wywiad Daniel Obajtek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze