Koronawirus w Polsce. Każą PŁACIĆ fortunę za badania i maseczki

2020-02-25 10:47 WSB
Koronawirus w Polsce? Co z pacjentem z Krakowa? We Włoszech panika! [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: archiwum se.pl

Koronawirus z Chin atakuje Europę. W Polsce pojawiają się kolejni pacjenci z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a wracającym z Włoch, gdzie wybuchła epidemia, zaleca się kwarantannę. Zbadać na koronawirusa może się każdy, ale musi za to słono zapłacić. Oszalały też ceny maseczek, które rzekomo mają chronić przed koronawirusem. Sprawdź, ile kosztuje badania na koronawirusa i ile kosztują maseczki antywirusowe.

Koronawirus atakuje Polskę? Oficjalnie jeszcze nie, choć w kilku szpitalach przebywają pacjenci z podejrzeniem zarażeniem koronawirusem z Chin. Szkoły zabraniają przychodzić dzieciom, które wróciły z ferii z Włoch, a firmy pracownikom zlecają pracę zdalną. Nic dziwnego – we Włoszech zarażonych koronawirusem jest już ponad 200 osób, a 7 zmarło.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Nowe 500 plus od 15 marca 2020! Prezydent Duda podpisał ustawę

Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie oferuje możliwość badania na obecność koronawirusa. Identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR, czyli test na zakażenie, nie jest jednak tani – kosztuje aż 500 złotych. Jednak na łamach mediów publicznych minister zdrowia Łukasz Szumowski uspokoił Polaków.

- Jeżeli sanepid uzna, że ma wskazania, to hospitalizuje i zrobi wszystkie badania bezpłatnie - wytłumaczył szef resortu zdrowia.

W górę wystrzeliły też ceny maseczek antywirusowych inaczej nazywanych maseczkami medycznymi czy higienicznymi. Zestaw 10 sztuk podstawowych, jednorazowych maseczek higienicznych z gumką na Allegro to koszt 200 złotych. Bardziej zaawansowana maska antywirusowa z jonami srebra jest już dużo droższa – za 1 sztukę zapłacimy 70 złotych, ale, jak informuje sprzedawca „są to półmaski płaskie wielokrotnego użytku, które oprócz ochrony dróg oddechowych przed pyłami zapewniają również ochronę przed bakteriami chorobotwórczymi jak i przed wszystkimi infekcjami wirusowymi między innymi koronawirusem”. Problem jest tylko jeden – te maski nie chronią NAS przed koronawirusem, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze