Kalkulator, rachunki

i

Autor: pixabay.com Jak podaje "DGP", wbrew deklaracjom resortu finansów płatnicy nie unikną biurokracji

Polski Ład. Księgowi chcą gwarancji! Boją się kar

2022-01-13 7:48

Właściciele biur rachunkowych nie zamierzają rozliczać zaliczek na PIT na dwa sposoby. Boją się kar - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita". "Rz" podała, że "Krajowa Izba Biur Rachunkowych oraz Fundacja Wspierania i Rozwoju Biur Rachunkowych przesłały do Ministerstwa Finansów opinię. Wynika z niej, że rozporządzenie z 7 stycznia dotyczące przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na PIT jest niezgodne z prawem".

"Księgowi chcą oficjalnych gwarancji, że za rozliczanie zaliczek na nowych zasadach nie spadną na nich kary finansowe. Bez tego nie zamierzają stosować nowych zasad" - podkreślono.

Dodano, że "ekspresowa zmiana sposobu wyliczania zaliczek na PIT spowodowała też zawirowania techniczne". Do sprawy odniósł się Grzegorz Mączka, dyrektor działu produkcji systemów Comarch ERP.

Polski Ład – czy jest to rewolucja podatkowa i społeczna

"Od 21 stycznia zaczniemy udostępniać funkcjonalności, które pozwolą naliczać wynagrodzenia zgodnie z nowymi wytycznymi wprowadzonymi rozporządzeniem z 7 stycznia. Najpóźniej 27 stycznia wszystkie systemy będą zgodne z zapisami rozporządzenia" - zapewnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Grzegorz Mączka.

Sonda
Popieracie Polski Ład?
Najnowsze