Pieniądze - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

[KURSY WALUT] 15 marca 2022 r. Złoty odzyskał stabilność

2022-03-15 7:42

We wtorek 15 marca 2022 r. rano polska waluta pozostawała stabilna w porównaniu do wieczornych notowań: euro kosztuje 4,74 zł, dolar 4,31 zł, a frank szwajcarski 4,59 zł. Jak wynika z danych www.investing.com, we wtorek ok. godz. 7.20 euro kosztowało 4,74 zł, dolar 4,31 zł, a frank szwajcarski 4,59 zł.

W poniedziałek 22 marca 2022 r. ok. godz. 18.30 euro kosztowało 4,74 zł, dolar 4,31 zł, a frank szwajcarski 4,61 zł.

Euro kosztowało 4,74 zł, dolar 4,31 zł, a frank szwajcarski 4,59 zł.

Kurs euro do dolara we wtorek wynosił 1,09 i utrzymuje się na podobnym poziomie, jak w poniedziałek wieczorem.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego.

W poniedziałek ambasadorowie państw członkowskich przy Unii Europejskiej zatwierdzili czwarty pakiet sankcji wobec Rosji - podała w poniedziałek francuska prezydencja w UE. Pakiet ma objąć kolejnych rosyjskich oligarchów oraz zakazać eksportu do Rosji dóbr luksusowych. Pakiet jest skierowany "przeciwko osobom i podmiotom zaangażowanym w agresję na Ukrainę, a także kilku sektorom rosyjskiej gospodarki"

Tak rozpaczają rosyjskie blogerki po wycofaniu się światowych marek z ich kraju

Niemal 8 na 10 przedsiębiorstw obawia się, że niepohamowany wzrost cen przełoży się na opóźnienia w płatnościach w relacjach B2B, przeszkadzając w przywróceniu obrotów do poziomu sprzed pandemii – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

BIG InfoMonitor przypomniało, że w styczniu br. inflacja konsumencka wyniosła 9,2 proc. rok do roku i jest najwyższa od 20 lat.

"Wzrost cen nakręcają przede wszystkim surowce energetyczne, takie jak gaz, ropa naftowa i węgiel, ale także spowodowane przez pandemię kłopoty z łańcuchami dostaw. Rozpoczęta 24 lutego wojna w Ukrainie jeszcze wzmocniła te trendy i dodała kolejne powody podwyżek – zwiększoną ostrożność inwestorów wobec tej części Europy, m.in. także do polskiego rynku, co już przekłada się na osłabienie naszej waluty, a może też wpłynąć na inwestycje" - wskazał BIG InfoMonitor.

Sonda
Czy inwestujesz poprzez waluty?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze