Elżbieta Witek

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News, shutterstock

Oświadczenie majątkowe

Kwota zwala z nóg! Sprawdź, ile zarobiła Elżbieta Witek

2023-05-30 16:36

Majątek Elżbiety Witek. Na stronie Sejmu opublikowane zostały najnowsze oświadczenia majątkowe wszystkich polskich polityków. Wśród nich i Elżbiety Witek. Ile zarobiła i jakim autem jeździ Marszałek Sejmu?

Oświadczenia majątkowe posłów są już na stronie Sejmu

Oświadczenia majątkowe sporządzone przez polityków zostały opublikowane na sejmowej stronie internetowej. Przedstawiają one stan majątkowy posłów (na dzień 27 kwietnia 2023 roku). Z dokumentów można dowiedzieć się jaka jest wysokość diety poselskiej, jakie kwoty politycy uzyskują w ramach świadczeń emerytalnych oraz jakie nieruchomości są w ich posiadaniu.

Na stronie Sejmu możemy znaleźć m.in. oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego, informacje o majątku Janusza Korwina-Mikke, a także o tym, ile zarabia Elżbieta Witek.

Elżbieta Witek - zarobki, majątek i emerytura. Ile zarabia marszałek Sejmu?

Jak wynika z oświadczenia Marszałek Witek ma środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej w wysokości ok. 45,000 zł. Do tego środki pieniężne zgromadzone w walucie obcej w wysokości 200 euro. Elżbieta Witek nie posiada natomiast papierów wartościowych.

Marszałek posiada natomiast mieszkanie, które jest małżeńską własnością majątkową. Mieszkanie mierzy 63 m2, a jego wartość wyceniona jest na ok. 310,000 zł. W rubryce "inne nieruchomości" wpisała pół mieszkania o wartości 30 410 zł według aktu notarialnego. Tytuł prawny: własność odrębna męża ½ powierzchni i wartości.

Jakim autem jeździ Elżbieta Witek?

Marszałek Sejmu posiada również Fiata Tipo. Model pochodzi z 2019 r. i jak wpisała Witek jest to "współwłasność majątkowa małżeńska". Dieta parlamentarna Witek wynosi - 45.679,92zł w tym: nieopodatkowana - 36 000 zł, opodatkowana - 9 672,92 zł. Dochód z tytułu pełnienia funkcji Marszałka Sejmu - 280 788,48 zł. Świadczenia emerytalne - 56 109,90 zł. Przychód z tyt. służbowych podróży zagranicznych - 947,86 zł

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Wojciechowski
Najnowsze

Materiał sponsorowany