Peek & Cloppenburg

i

Autor: Shutterstock Peek & Cloppenburg

Branża odzieżowa

Upada znana marka odzieżowa! Czy w Polsce zrobimy tam jeszcze zakupy?

2023-03-14 6:11

Sprzedawca odzieży Peek & Cloppenburg z siedzibą w Düsseldorfie jest niewypłacalny. Powodem wniosku o upadłość jest kilka kryzysów, a w także nieudana inwestycja w sklep internetowy.

Znana sieć sklepów z odzieżą ogłasza upadłość

Firma złożyła w piątek wniosek o wszczęcie procedury tarczy ochronnej w sądzie rejonowym w Düsseldorfie. Peek & Cloppenburg poinformowała, że ​​na razie wszystkie 67 punktów sprzedaży w Niemczech oraz sklep internetowy pozostaną otwarte. Zdaniem niemieckiego dziennika "Die Welt" duży wpływ na sytuację przedsiębiorstwa miały m.in. inwestycje w rozwój sklepu internetowego. Ponadto kolejnym powodem było spowolnienie gospodarcze oraz fakt, że w pierwszych dwóch latach pandemii, sieć zanotowała 30 proc. spadek sprzedaży. 

Czytaj także: Masowe zwolnienia i upadłość znanej firmy. Sieć Makro wycofuje się z rynku!

— Branża modowa przeżywa kryzys — powiedział dyrektor zarządzający Thomas Freude. — Segment luksusowy i strefa dyskontowa nadal działają, ale biznes załamuje się w środku — dodał. W naszym kraju w czwartek oficjalnie otwarto po remoncie flagowy sklep marki w warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia (działał przez cały czas przebudowy). Z kolei 30 marca ruszy kolejny, 10. salon P&C w Polsce. Otworzy się w przebudowywanym centrum handlowym Atrium Promenada i będzie działać w nowym koncepcie.

Peek & Cloppenburg to przedsiębiorstwo z ponad 100-letnią historią, które posiada obecnie sklepy w całej Europie. Sieć oferuje najpopularniejsze marki odzieżowe premium takich firm jak m.in. Tommy Hilfiger, Boss, Nike, Adidas, Emporio Armani, Calvin Klein, Guess, Hugo czy Levis. W Polsce jest obecna w galeriach handlowych w największych miastach — Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach.

Sonda
Chodzisz na zakupy z listą?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze