Biedronka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Biedronka będzie placówką medyczną?

Lekarz w Biedronce i wypożyczenie rowerów w Dino? Sklepy próbują obchodzić zakaz handlu w niedzielę

2022-07-05 9:59

Od lipca 2022 niektóre sklepy Biedronka w Polsce mogą zostać również placówkami medycznymi. Taką informację dostał "Głos Wielkopolski" od pracowników jednego ze sklepów sieci. Czy to kolejny szukania nowych sposobów na ominięcie zakazu handlu w niedzielę? W ubiegłym tygodniu sieć Dino dodała do statusu m.in. wypożyczanie sprzętu sportowego.

Zaostrzenie przepisów o zakazie handlu w niedzielę

Od 1 lutego 2022 zgodnie z nowelizacją ustawy o zakazie handlu i niedzielę i święta, sklepy i dyskonty nie mogą już być placówkami pocztowymi, co stanowiło W pierwszych dniach po wejściu w życie ustawowych zmian niektórzy przedstawiciele branży handlowej próbowali nowych sposobów obejścia zakazu niedzielnego handlu. Obecnie w niedzielę niehandlową otwarte mogą być tylko te sklepy, w których usługi pocztowe przynoszą co najmniej 40 proc. przychodów. Mimo zaostrzenia przepisów sieci handlowe szukają sposobów na ominięcie zakazu. Media donosiły o przypadkach prób przemianowania sklepu w poczekalnię dworca autobusowego lub w czytelnię.

Wypożyczalnia sprzętu sportowego w Dino

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl - 1.07. akcjonariusze Dino zgodzili się, by wpisać do statutu spółki nowe obszary działalności: wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego oraz działalność obiektów kulturalnych. Uzasadnienie do uchwały głosi, że jest to zmiana o technicznym charakterze, która ma na celu "umożliwienie ewentualnego podjęcia dodatkowych działalności przez spółkę w przyszłości, jeżeli zarząd spółki uzna to za uzasadnione biznesowo".

Zobacz też: Kolejna podwyżka stóp procentowych? Eksperci nie mają złudzeń

Tańczące z Promocjami 30.06.22

Biedronka będzie placówką medyczną?

"Głos Wielkopolski" dotarł do pracowników poznańskich sklepów sieci Biedronka, którzy twierdzą, że popularne dyskonty mają zmienić się w placówki medyczne. W materiale podkreślono, że informacja wpłynęła na jedną z pracowniczych grup, "jednak nikt nie zna dokładnie szczegółów"

- Informacja wypłynęła na jednej z naszych pracowniczych grup, jednak nikt nie zna szczegółów - mówi dziennikowi jedna z pracownic poznańskiej Biedronki. - Do 25 dnia miesiąca otrzymujemy grafiki na przyszły miesiąc. Według kalendarza handlowca, w lipcu nie są przewidziane żadne niedziele handlowe. Tymczasem, w niektórych Biedronkach w Polsce zaplanowano grafiki na wszystkie niedziele lipca - informuje kobieta w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim".

Biedronka nie komentuje doniesień o otwarciu sklepów w niedziele

Sieć oficjalnie nie chce wypowiadać się na temat  omijania zakazu handlu w niedziele. Wiadomo tylko, że na początku maja spółka Jeronimo Martins Polska dokonała zmian statutowych. Plotek o otwarciu sklepów w niedziele niehandlowe nie chciało przeciąć biuro prasowe Biedronki. Dyskontowa sieć, proszona kilkukrotnie przez portal wiadomoscihandlowe.pl o ustosunkowanie się do sensacyjnych doniesień swoich pracowników, unikała odpowiedzi. Biedronka nie ucięła spekulacji, choć przecież mogłaby zrobić to  jednym zdaniem, zapewniając, że dyskonty nie będą działać w niedziele jako placówki medyczne.

Sonda
Robisz zakupy w weekendy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze